Vyškov se prosazuje v čím dál více sportovních odvětvích a nyní pronikl i mezi futsalovou elitu.

Mládežnický výběr klubu SK Amor Vyškov dosáhl v kategorii do deseti let, tedy ročník 1996 a mladší, o uplynulém víkendu historického úspěchu. Zcela nečekaně totiž triumfoval na mistrovství České republiky v Třebíči.

Mladí vyškovští futsalisté měli ve finálové části dva soupeře, a to Selp Vysočany Praha a zástupce Vysočiny Arsenal Brtnice. S každým soupeřem se utkali dvakrát a o pořadí rozhodl bodový zisk ze všech zápasů.

A vyškovské očekávání opravdu nebylo velké. „Jeli jsme si v podstatě jen zahrát, poměřit síly s nejlepšími družstvy a také proto, aby kluci nasáli zápasovou atmosféru,“ popsal cíle týmu jeho trenér Antonín Petlach.

V prvním zápase hráči Amoru narazili na největšího favorita, prvně jmenovaný celek z Prahy. V celém průběhu duelu si nevedli špatně, ale výsledek nakonec byl pro ně krutý. Minutu před koncem inkasovali na 0:1 a neměli již čas na vyrovnání.

„Tenhle duel mrzel hodně. Už jen proto, jak jsme navzdory očekávání utkání zvládli a byli velkému favoritu naprosto vyrovnaným soupeřem,“ uvedl vyškovský kouč.

Ve druhém vystoupení v Třebíči zaskočili Vyškovští celek z Brtnice rychlým nástupem a po brankách Šmerdy a Šenka se ujali dvoubrankového vedení. V druhé části zápasu se již střelecky neprosadili, ale i přes jednu inkasovanou branku dovedli zápas do vítězného konce.

V odvetném zápase se Selpem byly karty jednoznačně rozdané. Jen vítězství živilo naději na zisky mistrovského titulu. Celý první poločas byl v režii soupeře, ale ten se dokázal hlavně díky brankáři Dolejšovi prosadit jen jednou.

Po přestávce nastal nečekaný obrat. Hráči Amoru začali více kombinovat, zrychlili pohyb a během čtyř minut zcela otočili vývoj zápasu. „Klukům jsem říkal, ať zkusíme alespoň remizovat, ale jak jsme je nakonec přehráli, to bylo prostě skvělé,“ přiblížil pocity Petlach.

Soupeř na toto již nedokázal odpovědět a tak po dvou brankách Šenka a jedné Šmerdy zvítězili 3:1. Poslední krok se zdál relativně nejjednodušší, tedy porazit Brtnici, která do té doby nebodovala. Jenže proti mladým Vyškovanům stála naplněná třebíčská hala, která byla na straně soupeře, a diváci soupeře vyburcovali k fantastickému výkonu.

Hráče Amoru tato kulisu zaskočila, protože se s takovou atmosférou dosud nesetkali. Jejich touha stát se šampióny ale byla silnější. O svém nejtěsnějším vítězství 1:0 rozhodli již v první části hry trefou Zbořila, i když zejména poslední minuty se neuvěřitelně vlekly.

Titul mistra České republiky ale už vyškovské talenty neminul. V Třebíči se představil také vyškovský celek do dvanácti let, ale těm se tak skvěle nedařilo. V konkurenci Chotěboře a Světlé nad Sázavou skončili na posledním třetím místě.

Oddíl Amor Vyškov, který futsalová veřejnost na Vyškovsku zná pod názvem TJ Sport Drnovice, si tak připsal opravdu cenné prvenství, z něhož může v budoucnu těžit.

„Je to něco neuvěřitelného, nečekaného, nevím, jak to popsat. Klubová fantazie. Tenhle úspěch posílí celý vyškovský futsal, i když ten ho ocení asi až po letech,“ radoval se Petlach.