Nastoupili proti celkům z průběžných prvních příček a ty měly více sil, když si soupeři vítězství pohlídali. Futsalová divize E jižní Moravy pokračovala o uplynulém víkendu svým sedmým kolem.

Do bojů zasáhla i vyškovská družstva Amoru a Pivovaru. Do jejich cesty za bodovým ziskem ale vstoupily popořadě týmy Bosonohy Brno, jež jsou v tabulce druhé, a třetí Tomson Brno.

Tělocvična Základní školy Purkyňova patřila v pátek večer futsalistům Pivovaru. Ti proti Tomsonu začali výborně a šli do dvoubrankového vedení. Hosté ale ještě do poločasové pauzy stav otočili. První dva zásahy do černého dokonce vměstnali do jediné minuty.

„Je jasné, že k nám přijel kvalitní brněnský tým a od úvodního hvizdu se hrál pro oko diváka pohledný zápas. Začali jsme dobře, ale hosté ukázali svou sílu a brzy se to projevilo,“ prohlásil trenér domácích Libor Šmarda.

V druhém dějství ale Pivovar nesložil zbraně a snažil se o rychlé vyrovnání. To ovšem Tomson nejen že nedopustil, ale jeho hráči sami dvakrát rozvlnili síť za brankářem Kotlánem. Ani to ale domácí nesrazilo na kolena a ti se dokázali dotáhnout opět na rozdíl jediné úspěšné střely.

Brno ovšem vždy svými zkušenostmi dokázalo zchladit dalším gólem naděje Vyškova a náskok udržovat až do poslední sekundy. Hosté vyhráli 8:6.

„Podali jsme dobrý výkon. Nelze nám upřít snahu, ale zkušený hostující tým vyhrál zaslouženě,“ řekl Šmarda. O branky jeho týmu se postarali hráči dvakrát Kolečkář, Hromek, Gregor, Pospíšil a Steiner.

Sobotní úloha Amoru Vyškov byla snad ještě složitější. Hráli venku, protivník nebyl z nejjednodušších a sestava opět neměla složení podle představ kouče.

„Jak se už začíná stávat zvykem, do Brna jsme odjeli v dorostenecké sestavě. Cílem ale zůstalo letos dobře hrající Bosonohy potrápit, co to půjde,“ věřil Antonín Petlach. A střetnutí začalo pro Amor více než dobře. V polovině třetí minuty se trefil Vymazal naprosto přesně, když využil mezery mezi nohama brankáře.

Brno ovšem přidalo plyn, proměnilo hned čtyři šance a první z velkých trháků byl na světě. Amor může litovat hlavně období do konce první půle, v němž zahodil tři téměř stoprocentní příležitosti. Neskóroval ani do opuštěné brněnské svatyně.

Před první sirénou ale přeci jen vykřesal jiskřičku naděje Dohnal. V druhé části se na palubovce odehrával nejprve vyrovnaný futsal. Amor měl i o něco více šancí, ale rozdíl byl v produktivitě.

Propadák hosté ale zažili v posledních osmi minutách, v nichž už jen Bosonohy stínovali a dostali další čtyři branky. Konečný stav tak měl podobu debaklu 10:3.

„Hráli jsme dlouho dobrou partii, ale neprodali jsme to gólově. Naopak v posledních sedmi minutách se naše hra zcela rozpadla a prohráli jsme propastným rozdílem. Musím říct, že na hřišti to vypadalo mnohem vyrovnaněji,“ uzavřel Petlach. Ve střelecké listině druhé půle figurovalo v kolonce hostů jméno Dohnal.