Oba týmy měly k vítězství méně než kousek, ze zápasů ale nakonec dohromady vytěžily jen bod. Vyškovské celky, bojující ve futsalové divizi E jižní Moravy, čekalo minulý víkend už osmé kolo jmenované soutěže.

A ačkoli se proti nim postavily v tabulce lépe postavené týmy, věřili, že ze hřiště neodejdou poraženi. K tomuto cíli se nakonec remízou probojoval i tak nespokojený Pivovar. Amor dělilo od vítězství patnáct sekund, od bodu jen jedna.

Pivovar šel v Ivančicích do vedení už v páté minutě, kdy přesně namířil Pospíšil. I další průběh první půle přinesl spoustu příležitostí, ale zásluhou zejména obou brankářů konto výrazněji nenarůstalo.

„Náš gólman Kotulán je čerstvým otcem, narodil se mu syn a chytal skvěle,“ řekl trenér Vyškova Libor Šmarda. Přesto se domácí do přestávky jednou prosadili, a tak nic nebylo rozhodnuto.

Další přesný zásah přišel až v půlce druhého poločasu, kdy se Ivančice přiblížily výhře, ovšem radost jim příliš dlouho nevydržela. O dvě minuty později srovnal Horváth. Za chvíli se trefil Pánek a naklonil tak pomyslné misky vah pro změnu na stranu hostů.

To ovšem nikdo netušil, že aktéry čeká velmi emotivní závěr. Po sérii obdržených žlutých karet hostů přišlo totiž jedno velmi diskutabilní vyloučení a domácí nakonec zvládli nabídnuté situace využít k uzavření skóre na 3:3. Napjatá atmosféra zápas neopustila až do závěrečné sirény.

„Když dostaneme v jednom utkání čtyři žluté a z mého pohledu nesmyslnou červenou, je těžké krotit emoce hráčů a zvládnout zápas. Sehráli jsme fyzicky i psychicky náročné utkání. Psychicky z důvodu celkové atmosféry v hale a kvůli jasné nepřízni rozhodčích,“ stěžoval si Šmarda.

Zrovna šťastný duel za sebou nemá ani tým Amoru Vyškov. Ten přivítal Slovan Brno a poprvé se radoval po střele Ševčíka. Ačkoli hra byla poměrně vyrovnaná, hosté se méně trápili s koncovkou, a tak rychle otočili a do kabin odcházeli s dvoubrankovým náskokem 4:2.

V druhé části nastoupil na palubovku Amor jako vyměněný. Vyškovští překypovali sebevědomím a přebrali iniciativu. Dlouho však Slovan rychle odpovídal na zkorigování stavu. Smazat gólovou ztrátu dokázal až sedm minut před koncem Fober. A když o minutu později proměnil desetimetrový kop Michal Prachař, příchozí diváci věřili v úspěch.

V závěru zápasu se ale domácím přilepila na paty smůla. V závěru hosté sáhli ke hře bez gólmana a síť ve vyškovské brance opravdu rozvlnili. Domácí se pak s dělbou bodů nesmířili a po rozehrání vrhli všechny síly do útoku. Místo vítězství dostali přesný opak, když poslední brejk Brna znamenal zásah do černého v poslední sekundě zápasu. Konečné skóre tak mělo podobu 7:8 pro hosty.

„Soupeř získal šťastné, ale nezasloužené vítězství. Škoda, že jsme nedokázali proměnit některou ze svých šancí, když jsme vedli. To by definitivně zlomilo vývoj zápasu. Na konci jsme cítili, že bod je pro nás málo, a to se nám vymstilo,“ litoval kouč Amoru Antonín Petlach.