V rozlosování devátého kola divize E jižní Moravy figurovalo i pro oba nastoupivší celky velmi důležité střetnutí domácího Pivovaru Vyškov proti hostům z celku Kalábek Brno. Nálepku favorita měli rozhodně domácí, když Kalábek uzavírá průběžnou tabulku.

A podle toho také utkání vypadalo. Už od první chvíle totiž ukazoval Pivovar spoustu hezkých akcí zakončených přesnými zásahy do černého, a tak skóre utěšeně narůstalo v jejich prospěch.

V poločase vedli o čtyři branky v poměru 5:1 a stejný trend pokračoval i po přestávce. Skóre se tak nakonec zastavilo až na pro Brno hrozivém stavu 11:4.

Nutno dodat, že domácí si tak po dlouhých pěti kolech mohli znovu vychutnávat pocit vítězství. Síť soupeřovy svatyně rozvlnili třikrát Kolečkář a Steiner a jednou se trefili i Pánek, Hromek, Zabloudil, Zákravský a Horváth. Spokojenost po utkání tak ve vyškovských řadách po tomto souboji nechyběla.

„Hosté ukázali svou sílu, ale na nás to nestačilo. Šli jsme do zápasu s jednoznačným předsevzetím vyhrát a vyšlo to. Velmi vysoký výsledek bych přisoudil dobré hře celého mužstva,“ uvedl po utkání trenér domácího celku Libor Šmarda.