Vyškovští diváci zažili velké drama

Vyškov, Brno - Jeden z nich zažil střetnutí plné zvratů a nevšedních situací, druhý v úvodu držel krok, ale pak soupeři nestačil vzdorovat. Futsalová divize E jižní Moravy měla o víkendu na programu další, v pořadí už desáté kolo. V něm se představily i oba celky Vyškova.

19.12.2007

Tato nebezpečná situace Pivovaru sice neskončila radostí domácích, ale po závěrečném hvizdu ruce nahoru přeci jenom zdvihnout mohli. Foto: David Mach

Lépe tabulkově postavený tým Pivovaru přivítal na palubovce Základní školy Purkyňova bodově naprosto vyrovnaný celek Líšně a uspěl. O mnoho hůře už své vystoupení na hřišti stejně tříbodového Kalábka Brno hodnotí Amor.

Význam obou utkání tak byl vyšší než obvykle. Pivovar nastoupil v pátek večer proti Líšni s jasným cílem. „Nechtěli jsme dopustit v posledním utkání tohoto roku v domácím prostředí žádnou bodovou ztrátu,“ prohlásil trenér Pivovaru Libor Šmarda.

První poločas jeho slova ale příliš nepotvrzoval. Hosté totiž poměrně rychle využili svůj mírný tlak a odskočili na dvoubrankový rozdíl. Domácí sice nezůstávali v ofenzivní činnosti nikterak pozadu, ale měli velmi nízkou produktivitu. Buď zakončovali nepřesně, nebo velmi dobře zasáhl strážce líšeňské svatyně.

Střeleckou smůlu protrhl až těsně před pauzou Steiner a v poslední vteřině se otřásla jedna z hostujících tyček. Pivovar tak potřeboval změnu.

„V poločase jsme si řekli, že musíme nastoupit s větší snahou a důrazem,“ prohlásil kouč. A bylo to hned viditelné, když brzy vyrovnal Horváth a do konce desáté minuty druhého dějství už svítilo na tabuli skóre 3:2.

Pak sice hosté vyrovnali, ale v té době už domácí šli vstříc vítězství a vybudovali si náskok dvou gólů. Nebyl ovšem konec dramatu, zvlášť, když hosté měli možnost kopat díky velkému množství faulů dva pokutové kopy. Ty ale zneškodnila čerstvá posila brankář Drbal a přičinil se nemalou měrou na plném bodovém zisku svého týmu.

Hosté v poslední minutě sice snížili, ale vyrovnat už nedokázali.

„Dělali jsme velké množství chyb, a to i nejzkušenější hráči. Proto to dlouho nebylo jasné. Po dvou rychlých gólech na pět tři jsme už ale hráli takticky a výhru jsme si vzít nenechali,“ uzavřel Šmarda.

Hodně odlišná byla bitva Kalábka Brno s Amorem, když hosté se vraceli s debaklem. Vše ale mohlo být jinak, protože na vedení domácích hosté s herní odpovědí nečekali a soupeře zatlačili na jeho polovinu. Pro Vyškov ale bohužel neproměňovali své stoprocentní šance, a když se konečně podařilo ve třinácté minutě srovnat, přišel okamžitý protiúder Brna v podobě druhého zásahu.

Amor sice nepřestal útočit, ale finální fáze nefungovala tak, jak by měla a naopak pootevřená vrátka v obraně domácí trestali s profesorskou přesností. Do poločasu vedli o čtyři branky a bylo prakticky jasno.

V druhé části hry pak už Kalábek hlídal situaci a ještě si při tom stihnul vylepšit celkové skóre až na konečných 8:2.

„Škoda, mohlo se to vyvíjet jinak. Ale protože převaha byla spíše platonická, vyhrát prostě nemůžeme. Musím říct, že domácí vyhráli opravdu zaslouženě,“ zhodnotil trenér hostí Antonín Petlach.

Oba góly Amoru pak zaznamenal Dohnal.

19.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

Volby 2017: ANO na jižní Moravě ovládlo všechna okresní města

Víceúčelové hřiště - ilustrační foto.

Marefské hřiště je hotové. Za stavbu zaplatilo vedení Bučovic půl milionu korun

Novorozená miminka Vyškovska 42. týdne 2017

Vyškov - Novorozená miminka na Vyškovsku. Redakce Vyškovského deníku Rovnost gratuluje jejich rodičům a přeje jim i jejich dětem mnoho štěstí.

Cestu do zaniklé osady doprovodí výklad odborníků

Konůvky – Pochází ze středověku. Objevená však byla až v šedesátých letech minulého století. Dnes se jedná o nejlépe prozkoumanou středověkou osadu na Vyškovsku. Lépe poznat Konůvky, osadu z doby Karla IV. nacházející se ve Ždánickém lese, nyní můžou i zájemci z řad laiků. A to právě v sobotu díky Muzeu Vyškovska a jeho komentované archeologické procházce.

OBRAZEM: S reflexní páskou je chodec vidět na dvě sta metrů, zjistili lidé

Vyškov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Chodec, který má na sobě reflexní prvek, je v noci vidět na desetkrát větší vzdálenost než v tmavém oblečení. Podobné informace se dozvěděli lidé na páteční podvečerní akci vyškovských policistů Je nás vidět, která se konala před jejich budovou v Brněnské ulici ve Vyškově.

Volební místnosti se opět plní voliči. Do desáté hodiny odvolila téměř polovina

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ - Od sobotní osmé hodiny ranní lidé opět odevzdávají hlasy v letošních sněmovních volbách. Do sobotní desáté hodiny dopoledne využila podle údajů jihomoravského krajského úřadu možnost volit téměř polovina oprávněných voličů. K urnám jich přišlo 48,2 procenta. Odvoleno už mají i jihomoravští lídři kandidátek. Volby na jižní Moravě se zatím obešly bez excesů, ve volebních místnostech je klid. V sobotu mohou lidé volit do druhé hodiny odpoledne, poté se volební místnosti uzavřou a začne sčítání hlasů.