Vyškovské mužstvo Pivovaru se pro tento rok rozloučilo v minulém týdnu těsnou a těžce vybojovanou výhrou nad Líšní v domácím prostředí. Přesto ještě neabsolvovali celý letošní zápasový program. V sobotu zajíždí na půdu desátého týmu divize E jižní Moravy Lino Brno a cíl je poměrně jasný.

„Nebudu lhát, máme jasno, jedeme vyhrát. Každopádně víme, že nás nečeká vůbec lehký soupeř. Viděl jsem je hrát proti našim kolegům z Amoru a nebylo mi zrovna nejlépe po těle, kvalitu mají. To ale nic nemění na tom, že my chceme tři body,“ uvedl trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Lodivod vyškovského celku samozřejmě velmi dobře ví, že nejde o úplně běžné utkání. Situace v tabulce se vyvrbila tak, že šestý Pivovar se může při jakémkoli vítězství a příznivým výsledkům souběžných duelů vyhoupnout až na čtvrté místo. A to jeho tým velice láká.

Výrazné problémy se sestavou by dnešní hosté neměli mít, Vánoce se na jejich soupisce výrazněji neprojeví. „Pojedeme s takovou sestavou, abychom uspěli. Od posledního domácího zápasu se bude lišit jen velmi málo,“ prohlásil Šmarda.

Znovu vyzkouší i svou novou posilu brankáře Drbala, který se před týdnem opravdu osvědčil. „Jeho kvality jsem už znal dříve, takže vím, že je opravdu výborný gólman. Svůj bývalý klub mnohokrát podržel. Je teď u nás a zatím rozhodně nezklamal,“ dodal.

A s jakým soupeřem se vyškovští zástupci na brněnské palubovce potkají? Hlavní charakteristikou Lina je dominance ofenzivy. Jsou výborní směrem dopředu, ale to s sebou přináší pootevřená vrátka v obraně. Brňané za dosavadních deset kol lovili míč ze své sítě jedenasedmdesátkrát, spolu s Kalábkem Brno a toho by rád Pivovar využil.

„Mají rádi útočnou hru a to by nám mohlo vyhovovat. Jak je znám, důležité nebo spíš rozhodující bude jít do vedení. Pak jsou nervózní a jejich výkon jde rapidně dolů,“ uzavřel Šmarda.

To, jak se vyškovským futsalistům bude dařit, se dozvíme už za několik hodin. Po skončení zápasu ovšem pro oba soupeře žádný dlouhodobý oddech nezačne, hned první víkend po Novém roce se pustí do dalšího jedenáctého divizního kola.