Z odlišných důvodů neměli jednoduché pozice, různé jistě jsou i jejich pozápasové pocity. I přes sváteční čas pokračovala v posledních dnech minulého roku nejvyšší krajská soutěž futsalu, tedy divize E jižní Moravy.

V ní pravidelně bojují i dva vyškovští zástupci, Pivovar a Amor. Jejich vystoupení v dosavadních desíti kolech se sobě ani za mák nepodobala a v tomto duchu se nesl i jedenáctý duel v sezoně.

V průběžné tabulce šestý Pivovar zavítal na palubovku desátého týmu Boss Lino Brno a ačkoli určitý respekt byl před duelem na straně hostů cítit, cíl měli jasně určený.

„Víme, že nás nečeká lehký soupeř, viděl jsem ho hrát a kvalita mu nechybí. Nebudu ale lhát, jedeme vyhrát,“ hlásal předem vyškovský trenér Libor Šmarda.

Pivovaru vyšlo střetnutí opravdu na jedničku. Už ve druhé minutě se ujal vedení, a ačkoli následně přišel pro zranění o autora gólové přihrávky Pánka, dál šel jistě k vytouženým bodům. Hostům vycházela velmi dobře kombinace a jejím výsledkem byl už po první desetiminutovce vedení 5:0.

To ale neukojilo chuť hráčů po dalších rozvlněních sítě domácí branky, a tak v přestávce svítil na ukazateli skóre nesmírně příznivý stav 1:9.

Ani druhá půle neznamenala nějakou radikální změnu obrazu hry. Snad jen v tom, že hosté, vědomi si svého náskoku, nehráli už tak zodpovědně v obraně a skóre tak narůstalo na obou stranách. Vítězný tým s výsledkem 16:6 může mrzet snad jen další zranění, tentokrát Zákravského.

„Dohrávali jsme jen v šesti hráčích, a přesto v té chvíli jsme přidali další čtyři branky. Jsme spokojeni,“ zhodnotil stručně Šmarda.

Jeho radost nemohou tak úplně sdílet jejich městští kolegové z Amoru. Ty čekal protivník nejtěžšího kalibru. Měli výhodu domácího prostředí, ale přivítali vedoucí celek soutěže, Helas Brno B.

Brňané od začátku ukazovali, proč kralují celé divizi. Sálala z nich zkušenost, když nechali aktivitu na domácích a ze stoprocentně zabezpečené defenzivy vyráželi do smrtících brejků. Amor si sice vypracoval šance v úvodu, ale v polovině úvodního dějství zahřmělo na druhé straně a od té doby už hosté vládli.

V poločase zaslouženě vedli 3:0, přesto se domácí nechtěli vzdát tak jednoduše. „Od začátku jsme chodili do plných. První inkasovaný gól po našem náporu nás srazil, ale v poločase jsme si řekli, že nemáme co ztratit,“ vysvětlil vyškovský kouč Antonín Petlach.

Jeho svěřenci se sice pustili do soupeře s vervou a hra se prakticky vyrovnala, ale na nějaký obrat to už nestačilo. Přestože se z domácích řad do černého trefili Ševčík a Jašíček, Helas si udržoval bezpečný brankový odstup a po výhře 5:2 si upevnil první příčku.

„S výkonem v druhé půli jsem spokojen. Chyběla trocha štěstí a náš už dlouhodobější problém je koncovka, chybí nám koncový hráč,“ popsal Petlach.