Na jejich kontě i nadále zůstávají pouze tři body, dílčí záchranářské práce se v pátek nepodařily.

Futsalové mužstvo Amor Vyškov přivítalo na úvod uplynulého víkendu ve sportovní hale Základní školy Purkyňova tým Motivace Brno. A každý fanoušek jmenovaného celku dobře věděl, jaká je situace a že tohle domácí střetnutí dvanáctého kola divize E jižní Moravy spolu nese nemalou důležitost.

Pohled na průběžnou tabulku není z hlediska Amoru totiž příliš příjemný. Figuruje na posledním místě a pokud nechce sestoupit, musí začít sbírat body.

„S Motivací nemáme dobrou bilanci. Přesto se pokusíme uspět, nemáme co ztratit,“ vyhlásil před úvodním hvizdem sudího Linharta trenér domácích Antonín Petlach.

Ale jeho výběr mládí, jak si hráči mohou bezpochyby říkat, protože věkový průměr je kolem třiadvaceti let, začal nervózně a ustrašeně. Hosté přijeli jen s jedním hráčem na střídání a přesto na palubovce vládli.

Amoru nevycházela kombinace a do útoku se dostával zřídka. Převahu dokázala Motivace zúročit i v góly, když se v osmé a dvanácté minutě prosadil Bělák.

Těsně před přestávkou pak zvýšil na tříbrankový rozdíl Studený a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Přesto vyškovský lodivod věřil, že pokud se změní herní projev jeho svěřenců, dá se s tímto zápasem ještě něco udělat.

„První půli jsem chtěl hrát úplně jinak, než to dopadlo. Řekli jsme si, že je jich méně, necháme je hrát a zkusíme to na brejky. A realitu jste viděli. V pauze jsem tak klukům vysvětlil, ať se nebojí, jsou více aktivní, přidají na kombinaci a ono to skutečně prospělo,“ uvedl Petlach.

A obraz hry se opravdu změnil. Domácí začali předvádět rychlé akce na jeden dotek a to přineslo své ovoce. Brzy snížil Galia a ačkoli hostující Lejska se v sedmadvacáté minutě také trefil, bleskově odpověděl Prachař a bylo to 2:4.

I poté přicházely šance na obou stranách, diváci se dobře bavili až do pětatřicáté minuty. To totiž dvakrát udeřili po zbytečných ztrátách míče hosté a rozhodli tak o majiteli třech bodů.

Konec utkání se pak změnil doslova v přestřelku, když Amor útočil ze všech sil, ale chyboval při přihrávkách a Motivace využila každou nabídnutou šanci bez milosti. Přestože se za domácí do černého trefili Jašíček a ještě jednou Prachař, utkání dospělo až k vysokému výsledku 4:7.

„Tlačíme, máme velké šance a proměňujeme je minimálně. Soupeř, když měl závar, trefil se přesně, a tak zaslouženě vyhrál. Jednoduše řečeno, první poločas strašný, druhý fajn, ale s chybami,“ ohonotil Petlach.