Dobrý výkon se spoustou šancí, ale bez tolik důležité produktivity a naopak s množství soupeřem perfektně využitých chyb. To vše znamená zhasnutí i poslední jiskřičky naděje na záchranu.

Amor Vyškov, nástupce bývalého Sportu Drnovice, v příštím ročníku v divizi E jižní Moravy působit nebude. Definitiva jeho sestupu do krajského přeboru padla ve sportovní hale Základní školy Purkyňova v pátek večer při utkání proti průběžně sedmým Bosonohám. V dvanáctičlenné tabulce poslední Amor totiž i přes slušný výkon na Brňany nestačil.

První půle přitom vypadala z pohledu domácích dobře. Díky Galiovi zamířili do černého jako první a diktovali tempo. V polovině první části ovšem přišla hrubá chyba v obraně, která znamenala první úspěch hostů, a když ti k němu záhy přidali další, vyškovský trenér Antonín Petlach si vybral oddechový čas. „Bylo potřeba hráče uklidnit. Začali jsme totiž v pohodě a klidu, ale jak jsme dali gól, zatáhli jsme se dozadu a báli se o výsledek. To se muselo změnit,“ vysvětlil. A jeho rady nepřišly vniveč, když Amor se znovu začal tlačit do útoku a dostavila se i odměna ve formě srovnání Galia na 2:2. Tím také první půle skončila.

Druhé dějství ale začalo pro domácí katastrofou. Zřejmě podcenění a ještě ne úplně stoprocentní koncentrovanost hráčů znamenala inkasování už po třinácti vteřinách a dvoubrankového náskoku Bosonohy dosáhly o minutu později. „Zaspali jsme, je to asi nekoncentrovanost a nevyzrálost hráčů. Stává se nám to dost často, věřím ale, že s většími zkušenostmi hráčů se to musí zlepšit,“ popsal lodivod Amoru.

Přesto tahle pohroma ještě nevěštila zlom. Vyškov totiž zvednul podruhé v utkání hlavu a šest minut před koncem zápasu se na brněnského protivníka dotáhl. Hattrick zkompletoval Galia a prosadil se i Dohnal. Své bodové divizní konto ale nakonec domácí stejně nevylepšili.

Brno totiž přečkalo nervózní chvilku, když ho zachránila tyč, a pak zavelelo na steč. Dokázalo vsítit další dvě branky, přičemž k té poslední došlo už při domácí hře bez brankáře. Vyškov tak prohrál po boji 4:6. „To je jako přes kopírák. Necháme si soupeře utéct, pak to těžko srovnáme, a když se to podaří, chceme si trochu odpočinout a znovu dostaneme góly. Opět škoda,“ zhodnotil trenér.

Páteční neúspěch má trpčí příchuť než kterýkoli předtím. Padla totiž poslední naděje na záchranu třetí nejvyšší soutěže. I případný zisk plného počtu bodů ze zbývajících čtyřech zápasů už nemůže Amor spasit. „Upřímně řečeno, s tím už jsme byli srozuměni dříve. Snažím se už několik kol skládat mužstvo pro krajský přebor. Samozřejmě ale předpokládám, že ještě někdo z kádru odejde,“ smutnil Petlach.