V něm podle oficiálních protokolů domácí tým Amoru přivítal v pátek večer v hale Základní školy Purkyňova celek Pivovaru. Již před úvodním hvizdem bylo jasné že, rivalita obou mužstev vyústí v nesmlouvavý boj o současný nejlepší tým Vyškova.

„Tohle je vždy specifický duel. Moji hráči do toho jdou naplno, tohle nikdo nechce prohrát,“ hlásal trenér Amoru Antonín Petlach.

Jeho protějšek na lavičce hostí Libor Šmarda tyto slova potvrdil. „Derby je vždy zvláštní zápas. Nebudeme rozhodně jen bránit, máme jim co vracet,“ připomněl kouč Pivovaru poslední vzájemné střetnutí, v němž dnešní Amor vyhrál o čtyři góly.

A odveta mu vyšla. První se z přesného zásahu radovali ve čtvrté minutě domácí a hosté se nemohli úplně dostat do hry. „Měli jsme šanci hned po pár sekundách, ale nedali jsme, soupeř naopak ano a to nás přibrzdilo. Pak jsme kupodivu dlouho čekali na první gól,“ uvedl Šmarda.

Pivovar se ovšem dočkal, když se v rozmezí šesti minut trefili čtyřikrát. Dramatičnosti klání to ale neubralo, protože do přestávky se ještě radoval Amor ze snížení na 2:4, a to ještě promarnil další příležitost v poslední vteřině.

Domácí tak stále cítili naději na obrat. „Věděl jsem, že to může jít. Začátek nebyl špatný, jen jsme měli špatnou koncovku a o tom futsal vlastně je. Řekli jsme si, že to zkusíme otevřít a otočit,“ vyhlásil Petlach.

A v úvodu jim to také vycházelo. Amor vtrhl do druhého dějství opravdu na sto procent a výsledkem bylo snížení v osmé minutě až na rozdíl jedné branky. V té chvíli ale přišlo na lámání chleba. Pivovar totiž rychle odpověděl a to vzalo Amoru vítr z plachet.

„Nápor soupeře jsme zlomili právě tímto zásahem. I tak jsme věděli, že nemůžeme zalézt do obrany a dál jsme útočili,“ podotkl lodivod Pivovaru.

Zkázu domácích pak hosté dokonali mezi čtrnáctou a patnáctou minutou, kdy dokázali navýšili skóre až na 4:9. Poslední slovo patřilo přeci jen Amoru, a tak vyškovské derby skončilo poměrem 5:9 pro Pivovar.

Po zápasu tak měli více důvodů ke spokojenosti hosté. „Podali jsme kvalitní výkon, všichni odevzdali maximum. Protivník také nezklamal, ale my jsme měli lepší střeleckou produktivitu. Je super, že jsme to zvládli a oplatili soupeři poslední prohru,“ radoval se Šmarda.

Amor sice litoval, ale ocenil kvalitu hostů. „Je to zasloužené vítězství Pivovaru. Měli i více štěstí a my neproměňovali šance. Jinak to bylo derby se vším všudy,“ uzavřel Petlach.