Remízový poločas, neustálé přetahování vedení na jednu či druhou stranu a pak na závěr rychlý knock out. Takhle se dá stručně charakterizovat víkendový duel dvanáctého kola futsalové divize E jižní Moravy, v němž Pivovar Vyškov zajížděl na půdu brněnských Bosonoh.

Ve prospěch hostů sice mluvil rozdíl pěti bodů a dvou míst ve středu průběžné tabulky, ale domácí zase chtěli využít známého prostředí a také hlavně toho, že vzhledem k zimní fotbalové pauze mohou využít neuvěřitelně silnou sestavu.

To také bylo největší téma debat Vyškovských před duelem, protože Bosonohy disponují v některých utkáních špičkovou soupiskou, v jiných tomu je spíše naopak.

„Viděl jsem je hrát minulé kolo a to hráli špatně. Když ovšem mají možnost využít třeba brněnských prvoligistů, hrají výborně takticky a je to velmi těžký soupeř, uvidíme, s kým nastoupí proti nám,“ řekl trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Jeho tiché přání o neúčasti fotbalových hvězd brněnského celku vyslyšeno nebylo. Vyškovští tak měli plno práce s hlídáním Holomka a dalších známých jmen. Ale dařilo se jim to dlouho poměrně dobře.

Zvlášť se dočkali i vedení a na každý jeden či dva brněnské úspěchy dokázali brzy odpovědět svým přesným zásahem. V hale byla k vidění hra splňující největší nároky příznivce futsalu. Dramatičnosti utkání přispělo i to, že poločas skončil nerozhodně 4:4.

A vynikající futsal se z palubovky nevytratil ani po přestávce. Přesto se opět nikdo nedostal do nějakého velkého gólového trháku. Až v posledních minutách se definitivně prosadili domácí. Během chvíle utekli Vyškovským ze stavu 8:7 až na konečných 11:7.

Vzhledem k vývoji duelu tak panovalo na hostující lavičce mírné zklamání. „Celkově jsme hráli výborně, stejně jako soupeř, jen jsme udělali příliš chyb. Futsal je prostě a jednoduše o chybách. Brno závěr sehrálo skvěle takticky, k tomu nemám moc co dodat. My měli plný počet faulů a oni drželi míč, jak to jen šlo. Mohlo to dopadnout klidně obráceně,“ litoval Šmarda.

Zvláštností duelu je velký počet odpískaných faulů na obou stranách, které zapříčinily i celkem čtyři pokutové kopy, všechny ve prospěch vítězného družstva. To ale ani jeden z nich nevyužilo, když se velmi dobře ukázal i vyškovský brankář Ivan Drbal.

K bodovému zisku ale ani jeho výkon nestačil. Prohra Pivovaru znamená, že klesl o jednu příčku na šestou pozici s dvoubodovým náskokem právě na svého posledního protivníka. Před ně se o bod dostal celek Motivace Brno, který přehrál v pátek Amor Vyškov.

„Nic se s tím nedá dělat, když se zamyslím nad silou, kterou Brno tentokrát disponovalo, pak jsme se s tím poprali opravdu se ctí. Musíme vyhrát další zápasy, jedeme dál,“ vyhlásil Šmarda.