Futsalové mužstvo Pivovaru zavítalo k utkání divize E jižní Moravy na palubovku lépe postaveného celku Tango Brno B. Domácí měli náskok pěti bodů a jejich případná výhra by znamenala zřejmě konec nadějí hostů na plánované umístění mezi triem nejlepších. „Odjeli jsme na zápas v oslabené sestavě, a to ještě ne všichni aktéři jsou zdravotně úplně v pořádku. Sestava se lepila těsně před výkopem, ale neměli jsme poraženecké myšlenky předem,“ objasnil trenér Vyškova Libor Šmarda.

A opravdu, pivovarských sedm statečných se pustilo do duelu jak se patří. Domácí s některými druholigisty tahali zpočátku za kratší konec a hosté se ujali vedení. I když o chvíli pozdějí Tango srovnalo, Vyškov stejně rychle odpověděl a dál si vytvářel tutovky. „Kdyby skončil poločas pětigólovým rozdílem v náš prospěch, nikdo by se nedivil, ale my nic nedali,“ litoval kouč.

I po přestávce hosté neslevili a po trochu kuriózní trefě Kolečkáře z poloviny hřiště a dalším zásahu Hromka vedli 4:2. Pak ale přišel brněnský uragán. Během čtyř minut otočili domácí dokonale vývoj duelu ve svůj prospěch na 5:4. Přesto hosté neodcházeli s prázdnou, protože o konečnou remízu se zasloužil v poslední minutě proměněnou penaltou Pospíšil. A i když mohl jeho tým litovat ještě dalších neúspěšných nadějných momentů, zklamaní na nich vidět nebylo. „S jasným favoritem a s naší soupiskou je to cenná dělba bodů. Vládne spokojenost,“ uzavřel Šmarda.