Baník do nového ročníku vykročil lépe. Aktuálně je třetí s devíti body. Poslední tři přidal v minulém kole domácím vítězstvím nad béčkem prvoligového Helasu Brno (3:1). Určitým vodítkem pro odhad možností Amoru může být porážka Baníku týden před tím právě v Hodoníně (2:5).

II. liga - východ:
SK Amor Kloboučky Vyškov – FC Baník Ostrava
7. kolo, sobota 25. listopadu, 19.00 hodin, sportovní hala ZŠ Purkyňova.
Tabulka:
3. B. Ostrava 5  3 0 2  22:17  9
8. Amor KV    5  1 0 4  14:19  3
Vzájemné výsledky v minulé sezoně:
Baník – Amor 6:9 (3:2), Repa 5, Murín – Ševčík 3, Tichý 2, Mikeš 2, P. Němec 2.
Amor – Baník 3:5 (2:2), Obruča, Ševčík, Pešta – Polášek 2, Repa 2.

„Až na klopýtnutí v prvním kole s Atrapsem má Ostrava lepší výsledky v domácím prostředí, ale po konci fotbalové sezony se jejich sestava výrazně zlepší. Pokud začnou hrát i kluci ze třetí fotbalové ligy i ve venkovních zápasech, tak bude výrazně silnější a dnes určitě čekám velkou bitvu. Ostrava určitě nedojede hrát nějakého zanďoura, takže předpokládám, že se bude hrát útočný zápas se spoustou šancí a snad bude padat i hodně branek, ať se diváci pobaví. Samozřejmě do ostravské branky,“ s úsměvem dodal kouč Amoru.

Pro oprávněnost jeho prognózy o útočném futsalu hovoří nejen loňské vzájemné zápasy, ale i současná produktivita Ostravanů. V pěti zápasech Baník nastřílel solidních dvaadvacet gólů a nejvíce se nich podíleli šestigólový Denis Nieslanik a s pěti zásahy Marek Volný.

„Se soupeřem se dobře známe, takže bude těžké se něčím překvapit. I když máme zatím jen tři body, nejsme pod žádným tlakem a rozhodně neskládáme zbraně. Před námi je stále hodně zápasů a my se chceme tabulkou vyšplhat výše. Pokud budeme pracovat jak v Hodoníně, tak věřím, že vyhrajeme. Chtěl bych pozvat všechny naše fanoušky, ať nás přijdou na Purkyňku podpořit ,“ zve Štrublík k atraktivnímu utkání.