Vizitka týmu Jeseníku je jasná z tabulky druhé ligy. Gamaspol má druhý nejlepší útok v soutěži a nejlepší obranu. Amoři si musí pohlídat především trio útočníků Macura, Vavrač a Plhák, které dohromady nastřílelo 44 branek. Zvláštní pozornost zaslouží i Kazár, který má velké zkušenosti z fotbalu, mj. z Olomouce a Prostějova. Tento ostrostřelec sice nehrává pravidelně, ale když už nastoupí, tak to stojí za to. V prvním vzájemném zápase v mikulovické hale, kde Jeseník hraje svá domácí utkání, sám nasázel Amoru šest branek.

Naproti tomu asi budou chybět mladíci z juniorky, které v sobotu čeká utkání nejvyšší soutěže ve Vysokém Mýtě. Ve východní skupině první ligy U19 je Jeseník zatím třetí s reálnou nadějí postoupit do finále o český titul. Ten mladíci Gamaspolu vybojovali v sezoně 2011–2012 i velkou zásluhou trenéra Jiřího Gnidy, který nyní vede áčko.

Malý zájem
Na boj o druholigové body měl ve stejné hale navázat nedělní osmý ročník Lazor cupu, který ale byl pro nedostatek účastníků zrušen.

Podle zpráv z tábora soupeře pojede s juniorkou a nahradí ho hrající kouč Vladimír Novák. „Kromě juniorů bude trenér Novák postrádat jen zraněného Schneidera, jinak nemá na sobotu jedinou omluvenku, takže pro nás kolize s ligou juniorů tentokrát není problém. Osobně očekávám nejtěžší venkovní utkání z odvetné fáze a zároveň také nejpohlednější. Amor Vyškov porazil ve své hale všechny týmy z horní poloviny tabulky a jistě se bude chtít vytáhnout i na nás," řekl vedoucí týmu Jeseníku Rudolf Schneider.

Také síla Amoru je především v útoku, takže se dá očekávat festival útočného futsalu. Bohužel pro sobotní zápas se bude muset obejít bez zraněných druhého a třetího nejlepšího střelce Jaromíra Grima a Davida Lukeštíka. Naproti tomu dirigentskou taktovku opět převezme trenér Tomáš Galia, pod jehož vedením amoři oba své předchozí domácí zápasy vyhráli.

S druhým Třincem a třetím Zlínem. „Proti hlavnímu kandidátu na postup určitě neprodáme kůži lacino. V roli favorita je náš soupeř a my můžeme jen překvapit. Doma ale budeme chtít navázat na dvě předchozí vítězství a podat výkon, za který se nebudeme moci stydět, a pokusit se soupeře připravit o nějaký ten bod. Jaká bude naše sestava, to lze jen těžko předurčovat, ale věřím v uzdravení některých hráčů a jejich návrat do sestavy," naznačil plány pro zápas prezident Amoru Antonín Petlach.

Podle něj by Amor mohl nastoupit v sestavě s brankáři: Karabina a Paštěka, hráči do pole: Tichý, Palla, Tachtadžis, Král, Ševčík, M. Petlach, Obruča, Chubirka, A. Forró. „Počítáme samozřejmě s bojovností a odhodláním našich hráčů a na naší straně by mělo být i domácí prostředí, které hráče dokáže nebývale vyburcovat a povzbudit. Díky tomu doma podáváme nadstandardní výkony a porážíme soupeře, kteří jsou futsalově nad námi," dodal séf vyškovského klubu.

II. liga – 16. kolo: Amor Vyškov – AC Gamaspol Jeseník

Sobota 30. ledna, 20.00 hodin, hala ZŠ Purkyňova.

Na podzim: Jeseník–Amor 9:2 (5:0), branky: Macura 3, Vavrušák 2, Vavrač 2, Řezníček 2 – Grim 2.