Vyrovnaný souboj definitivně rozhodla až střela Ondřeje Nového do prázdné branky pět vteřin před závěrečnou sirénou. Za stavu 3:4 dvě minuty a dvacet vteřin před koncem Baracuda odvolala brankáře a do pole nastoupil pátý hráč. Hosté ale tlaku přesilovky odolali, navíc s Nového pojistkou pátým gólem.

Hostující trenér Ladislav Štrublík udělal před zápasem dvě změny v sestavě. Do Oder neodcestovali Šmerda a Barbořák. Příležitost naopak dostal Palla a Buriánek.

Oba týmy na nic nečekaly a poslaly soupeři gólovou vizitku. Jako první domácí ve druhé minutě Šaranem, za Amor vyrovnal o minutu později Ondřej Nový. Důležité bylo, že hosté potom lépe využívali své šance a dvougólový náskok, který získali do poločasu dokázali udržet i ve druhém.

Tatran Baracuda Jakubčovice nad Odrou - Amor Kloboučky Vyškov 3:5
Poločas: 1:3. Branky: 2. Šaran, 22. Molnár, 36. Murin – 3. a 40. O. Nový, 9. Ševčík, 17. Handlíř, 36. Rozehnal.
Jakubčovice nad Odrou: Pavelka – D. Molnár, Vavroš, Staff, Richtárik Michálek, Šaran, Petr.
Kloboučky Vyškov: Vrba – O. Nový, Němec, Palla, Handlíř, Tichý, Rozehnal, Chubirka, Ševčík, Moravec, Buriánek.

Ten opět lépe rozehráli domácí. Po obrovské chybě v obraně hostů snížili na rozdíl jedné branky zásluhou Murína. Hosté se více zatáhli a Baracuda se snažila přelstít obranný jejich val. Tlak ve 36. minutě přetavila ve vyrovnání opět Murínem.

Amor ale jen nebránil, podnikal nebezpečné brejky a po jednom z nich si vzal vedení zpět. Rozehnal se ve 37. minutě prosadil v souboji jeden na jednoho a nedal brankáři Pavelkovi šanci. „Nejprve nás v hale čekal malý šok. O jejích malých rozměrech jsme věděli, ale s gumovým povrchem se už nesetkáte. Futsal se zde hrát téměř nedá. I proto jsme brzy jsme museli ustoupit od nastolené taktiky a museli jsme zvolit jednodušší způsob. Po vyrovnávající brance jsme byli aktivnější, ovšem přibrzdilo nás pět faulů. Pak jsme více bránili, vyráželi do brejků. Když domácí čtyři minuty před koncem srovnali, vzali jsme oddechový čas a chvíli poté po presingu a získání míče dal Rozehnal rozhodující gól. Závěr byl infarktový. Domácí hráli power-play a minutu před koncem neproměnili desítku. Jakubčovice budou nebezpečným soupeřem pro každého a tří bodů z jejich palubovky si ceníme,“ zdůraznil trenér Amoru Ladislav Štrublík.

Příští utkání sehraje Amor doma v sobotu 12. října. Od 20.00 hodin přivítá jednoho z největších aspirantů na postup do nejvyšší soutěžer SKP Ocel Třinec.