V tom taktickém bylo především pohlídat si domácího hrotového útočníka Zbyňka Pospěcha. Hráč s prvoligovou minulostí z velkého fotbalu jim ale nasázel tři góly, i když ten poslední byl při power-play Amoru, když šel sám na hráče ve vyškovské brance.

Přesto trenér Ladislav Štrublík porážku nezdůvodňuje Pospěchovou střeleckou potencí. „Kluky jsem nabádal, aby soupeře nepodcenili a hráli zodpovědně. A to přesně plnili. Plně koncentrovaný a zodpovědný výkon. Drželi jsme pořád míč a soupeře výborně napadali. Ten se uchyloval pouze k dlouhým nákopům, respektive výhozům od gólmana na hruškaře a především tedy Zbyňka Pospěcha. S tím jsme počítali a naprosto lehce získávali míče a vytvářeli si převahu, která byla značná. Držení míče a počet střel byl místy drtivý, ale na to se bohužel nehraje,“ posteskl si po zápase kouč Amoru.

II. liga – východ:
FERRAM Opava – Amor Kloboučky Vyškov 5:2
Poločas: 1:0. Branky: 10., 28. a 39. Pospěch, 26. Dušek, 36. Šimeček – 37. Selinger, 38. Tichý. Rozhodčí: Kabeláč, Šenkýř. Diváci: 30.
Opava: Muczka – Kurka, Hudeček, Šimeček, Tůma, Dušek, Schreier, Bitomský, Žurek, Pospěch. Trenér: Miroslav Tůma.
Amor: Vrba (Buriánek) – O. Nový, Ševčík, Horváth, P. Němec, Tichý, Selinger, Chubirka, Palla, Procházka, L. Němec. Trenér: Ladislav Štrublík.

Ke smůle jeho svěřenců vyšel v desáté minutě domácím jeden z mála protiútoků a hlavně Pospěch ukázal své přednosti. Krásně se obtočil kolem bránícího hráče a od tyčky poslal Opavu do vedeni.

Zbytek poločasu i začátek druhé půlky se odehrával ve stejném duchu. Tedy velké převahy hostů a bezúspěšném odstřelování opavské branky. A také opět většího štěstí Slezanů, kteří nejprve využili nedorozumění hostů při rozehrávce a pak jim vyšel rychlý brejk. Při taktice důsledné domácí defenzívy už bylo vedení 3:0 pro hosty těžko řešitelným rébusem.

Navíc při hře Amoru vabank byla Opava po zisku míče o něco nebezpečnější v protiútocích. „Zkusili jsme hrát power-play a myslím, že se nám celkem dařila a šance byly. Bohužel koncovka nás zcela zradila. Možná to bude znít divně a vedení klubu s tím asi nebude moc souhlasit, ale kluky bych za výkon pochválil. Bojovnost a futsalovost byly velice dobré, jen tomu scházelo gólové vyjádření. Jak se říká, zápas blbec. (smutný úsměv) Nedá se nic dělat a musíme jít dál a napravit to hned příští zápas s Jakubčovicemi,“ dodal Štrublík.

Toto utkání se bude hrát v sobotu od 18.00 hodin ve vyškovské sportovní hale při ZŠ Purkyňova a zároveň uzavře letošní program II. ligy.