V sezoně 1995/1996 působil ve druhé lize Lazor Vyškov. Vzhledem k nedostupnosti haly ale odehrál všechny domácí zápasy v Prostějově a po jednom roce sestoupil. Amor se na druhý stupínek českého futsalu dostal využitím nabídky obsadit uvolněné místo ze čtvrté příčky v divizi, ale odhodlaný hrát v soutěži důstojnou roli. „Do sezony vstupujeme s pokorou a s cílem neudělat ostudu. Přáním je hrát dobrý futsal a v soutěži se zachránit. I přes těžký začátek, kdy nás čekají tři exligové týmy, věříme, že se nám to povede," zdůraznil prezident klubu a dlouholetý trenér Antonín Petlach. Do druholigových bojů ale povede mužstvo hrající trenér Tomáš Galia.

Minimální změny

Ten bude mít k dispozici brankáře Jana Kotulána, Robina Fialu a Karla Šrámka, do pole pak spoluhráče Davida Lukeštíka, Daniela Forró, Pavla Tichého, Václava Novotného, Jana Derku, Patrika Janovského, Martina Petlacha, Milana Ševčíka, Jana Oravce a Ondřeje Bačovského. „Je to jen částečně pozměněný kádr. Některé zamýšlené posily nám nevyšly. Někteří hráči odmítli nabídky s tím, že se na druhou ligu necítí, jiní z osobních důvodů. Nejvíce mě mrzí, že nevyšlo hostování dvou hráčů, kteří mají zkušenosti s ligovým futsalem," řekl Petlach.

Kdo tedy přišel? Pavel Tichý z Klobouček, Václav Novotný z Lazoru-Domus Vyškov. Po zranění se vrací Patrik Janovský. Hostování z Pivovaru Vyškov prodloužil Jan Kotulán. V přípravě Amor odehrál tři zápasy. První dva se hrály modelově na 3×20 minut. Galiovi svěřenci porazili Kloboučky 7:4 a prohráli s Helasem Brno 2:7. Poslední přípravný zápas se hrál již na standardní čas a Amor vyhrál nad Pivovarem Vyškov 9:4.

II. liga

1. kolo:

VŠB Ostrava – Amor Vyškov

Pátek 11. října, 20.00 hodin, hala VŠB Ostrava

V soutěži dále hrají: TORF Pardubice, Gillotina Choceň, FK Volfířov, Roub Vítkovice, SK Líšeň Brno, 1. FC Šumperk, AC Jeseník a Likop Třinec.

Pivovar hostí Tango Brno B. Potřebuje body i sebevědomí

Vyškov – Tradiční páteční futsalový večer v hale ZŠ Purkyňova je vyhrazen diviznímu Pivovaru, který se od 20.00 hodin utká s rezervou prvoligového Tanga Brno. Po úvodních dvou porážkách domácí potřebují body a hlavně zvednout sebevědomí, což ale bude proti jednomu z favoritů soutěže hodně těžké.

Druhý městský divizní reprezentant Lazor-Domus bude hrát v sobotu od 20.15 hodin v Pohořelicích s Arsenalem Taurito Kuřim.