Z výsledku si ale trenér Ladislav Štrublík těžkou hlavu nedělá, protože především zkoušel nové hráče. Doma nechal zkušené druholigové matadory Milana Ševčíka, Pavla Tichého, Tomáše Horvátha, Sebastiana Pallu či Tomáše Floriana. Šanci ukázat se v novém klubu naopak dostali Patrik Nasadil, Adam Čapka a Miroslav Mikeš.

Žabinští Vlci Brno - Amor Kloboučky Vyškov 8:1

Poločas: 2:0. Branka Amoru: Rozehnal.
Sestava: Buriánek/Vrba – Handlíř, Nový, Rozehnal, L. Němec, Koudelka, Nasadil, Čapka, Mikeš.
Aktuální kádr:
Brankáři: Marek Vrba, Josef Burianek.
Do pole: Tomáš Horváth, Tomáš Florian, Sebastian Palla, Pavel Tichý, Milan Ševčík, Matěj Rozehnal, Patrik Nasadil (z Hustopečí), Michal Handlíř, Lukáš Němec, Ondřej Nový, Adam Čapka (z Hustopečí), Ondřej Vintr, Miroslav Mikeš (z Helasu Brno), Lukáš Obruča (v jednání).

„Zápas jsme hráli spíše jako zpestření mezi tréninky, protože nerad hraju přátelská utkání, když není tým ještě nachystaný a neumí hrací systém, který chci praktikovat. Výsledkově se nám to nepovedlo, ale opravdu teprve začínáme s novým systémem a bude trvat nějakou delší dobu, než si to sedne,“ komentoval zápas trenér.

Oficiálně Amor zahájil přípravu v prvním zářijovém týdnu. Tréninky jsou dvakrát v týdnu a v tomto rytmu budou pokračovat i v mistrovské soutěži.

„Takto budeme fungovat až do 10. února, kdy končí sezona. Ve druhé lize je letos méně týmů, takže jsme začali dost brzy. Důvodem je poměrně větší příchod nových hráčů a nájezd na zmíněný nový systém hry. V přípravě s námi budou čtyři hráči z béčka, gólman Tomáš Barbořák, Petr Koudelka a Vadym Chubirka už trénují, Lukáš Prochazka teprve začne. Cením si toho, že do toho s námi jdou,“ chválil Štrublík.

Herně Amor samozřejmě čekají další prověrky. Nejbližší bude začátkem října osmifinále celostátní části poháru s Bocou Chotěboř (2.liga západ, na jejím hřišti), v plánu je přátelské utkání s Helasem Brno. Sezonu Vyškované zahájí s loňským vítězem 2. ligy východ SKUP Olomouc (v neděli 25. 10.).

„Cílem sezony je pokusit se vyhrát druhou ligu a postoupit do první. Uvidíme, jak se nám bude dařit, jedna věc jsou plány a druhá realita,“ naznačil Štrublík cíle Amoru Kloboučky Vyškov.