Třinečtí si v první lize pobyli jen rok. Do nižší soutěže vstoupili oslabení o několik zkušených hráčů a s velmi mladým týmem, přesto postupový cíl bez alibismu vyhlásili. „Ano chceme se vrátit, ale zatím je naše hra katastrofální. Naposledy jsme doma s Bílovicemi ztratili třígólové vedení a měli jsme hodně štěstí, že jsme nakonec vyhráli. A v Hodoníně? Ani se mně o tom nechce mluvit, protože bych nepoužil slušná slova. V prvním poločase jsme mohli vést deset nula, a nakonec prohrajeme. Dělali jsme strašné chyby. Bohužel nám dlouhodobě chybějí čtyři zkušení hráči ze základní sestavy, toto mužstvo je moc mladé, nezkušené. Jsou to hráči mezi jednadvaceti a třiadvaceti roky. Takže perspektiva tu je, ale jestli to letos bude stačit na postup, to bychom se museli hodně zlepšit," popsal situaci v Likopu manažer klubu Josef Cieslar starší.

Ztráty převažují

Zmíněný poslední zápas s Bílovicemi Třinečtí vyhráli 6:5 gólem v posledních vteřinách hry. Hattrickem se v utkání blýskl David Kantor a byl to právě on, který vstřelil vítězný gól. V Hodoníně Likop prohrál 2:3. Takže spokojen byl jen s vítězstvím v prvním kole doma s Vítkovicemi 5:1.

Spíše ztráty eviduje v úvodu soutěže i domácí Amor. Po slibném vítězství 8:3 nad báňskými studenty z Ostravy jí hubená remíza 1:1 ofenzivně laděného týmu určitě byla. A minulý týden ve Zlíně se proti Vyškovanům spiklo snad vše, co se proti sportovcům spiknout může. Z různých důvodů tam odjelo jen pět hráčů a brankář a fyzickou přesilu nakonec domácí uplatnili ve vítězství 3:1. „Prohráli jsme s početnou lavičkou domácích. My doslova dojeli na nevídané ztráty v sestavě. Jsem přesvědčený, že být kompletní, tak jsme body odvezli," i týden po zápase ještě tvrdí prezident Amoru Antonín Petlach.

Naštěstí se v utkání proti Třinci situace zřejmě opakovat nebude. Zdravotní stav kádru se výrazně zlepšil. „Uvidíme, jaké to bude těsně před utkáním, ale vypadá to, že bychom mohli nastoupit i v nejsilnější sestavě," naznačil trenér Radek Toman.

Pro něho je Třinec i přes zatím nevýrazné výsledky jedním z největších favoritů soutěže a po pohárovém zápase s prvoligovým Hradcem Králové také další užitečnou konfrontací s futsalovou kvalitou. „Víme, že se to tam dost změnilo a dnes mají hodně mladé mužstvo. Takže čekáme útočného a běhavého soupeře. Pro nás zápas určitě bude i jakýmsi měřítkem našich možností. Tedy pokud budeme kompletní," dodal.

V utkání Amor pokračuje v sympatické akci na podporu nadace Modrý Hroch, která pomáhá dětem po vážných úrazech. Na konto tohoto fondu opět odešle padesát procent ze vstupného.

II. liga - 4. kolo: SK Amor Vyškov - SKP Likop Třinec

Sobota 24. října, 20.00 hodin, sportovní hala ZŠ Purkyňova.

Poslední vzájemné zápasy – sezona 2013–2014: Vyškov – Třinec 3:5, Třinec – Vyškov 7:2.