Zápas potvrdil odhad trenéra Vyškovanů Vladimíra Štrublíka, že proti jeho mužstvu nastoupí zcela jiný a mnohem silnější tým, než který Amor v září porazil v poháru 11:0. A navíc také toužící po první letošní ligové výhře.

II. liga
3. kolo:
Atraps Modřice - Amor Kloboučky Vyškov 4:6
Poločas: 0:2. Branky: 25. a 29. Zukič, 35. Danko, 40. Slováček – 14. Pešta, 15., 28. a 35. Rozehnal, 32. Němec, 33. vlastní (Zukič). Rozhodčí: Štipčák, Jurča. ŽK: Zukič – Rozehnal.
Amor: Vrba, (Tesáček) – Nový, Obruča, Horváth, Mikeš, Florián, Tichý, Handlíř, Čadílek, P. Němec, Pešta, Rozehnal. Trenér: Vladimír Štrublík.
1. Vys. Mýto     3 2 1 0 14:8 7
2. B. Ostrava    3 3 0 0 17:9 9
3. Amor Vyš.   3 1 1 1 13:13 4
4. Hodonín      3 1 1 1 14:15 4
5. UP Olomouc 3 0 1 2 13:18 1
6. Modřice         3 0 0 3 8:16 0
Příští kolo: Amor – Tango Hodonín, neděle 31. 10. (19.00), SH ZŠ Purkyňova.

„Atraps má do budoucna perspektivu, pokud udrží hráče, může být za dva tři roky úplně někde jinde,“ k domácí sestavě po zápase poznamenal trenér Amoru Vladimír Štrublík.

Úvod a celý první poločas opět ovládli hosté a svoji převahu vyjádřili brankami Jiřího Pešty a Matěje Rozehnala. Ve druhé části sice domácí snížili na 1:2 a snažili se vyvinout tlak, jenže ten zastavil Rozehnalův rychlý kontr na 1:3. Pak domácí dokázali dát Tomášem Buršíkem kontaktní gól ještě jednou, ale to už byl hostující tým opět v sedle. Dvoubrankové vedení vrátil hostům Petr Němec, který se

po rohovém kopu nejlépe orientoval v domácím brankovišti. Definitivně pak rozhodl vlastní gól nové modřické akvizice z Bosny a Hercegoviny Elvise Zukiče na 2:5. Hosté pak prakticky kontrolovali hru až do závěrečného hvizdu.

„Náš výkon nebyl ideální, tým má na daleko lepší výkony. Možná s tím domácí nebudou souhlasit, ale od páté minuty byl první poločas jasně v naší režii a měli jsme rozhodnout už v něm. V úvodu druhé půle nás soupeř zatlačil, ale nakonec jsme utkání zvládli. Dle mého mohou být domácí rádi za naši nemohoucnost v přečíslení, jinak by byl výsledek úplně jiný,“ zhodnotil zápas Štrublík.

„Utkání rozhodla zejména týmovost a sehranost soupeře, z mého pohledu působili víc jako tým a na rozdíl od nás se jim dařilo v koncovce,“ uznala domácí opora Petr Slováček.

Po vítězství se Amor v tabulce posunul na třetí místo. V dalším kole nastoupí doma proti Tangu Hodonín. Zápas se bude hrát v neděli 31. října v 19.00 hodin v hale ZŠ Purkyňova.