Pro hosty se hrálo v netradičním čase v neděli večer a navíc přijeli ve značně oslabené sestavě. Přesto zvládli nástup do zápasu lépe než domácí. V desáté minutě vedli 2:0. Jenže do přestávky šli s jednobrankovým mankem. „Na začátku kluci velice dobře plnili pokyny a dostali jsme se do dvoubrankového vedení. Soupeř do desáté minuty pouze nakopával dlouhé míče, které jsme celkem v klidu pokrývali. Bohužel po první inkasované brance se náš výkon na pět minut úplně rozsypal a domácí zaslouženě otočili skóre,“ popsal první půli trenér Amoru Ladislav Štrublík.

Začátek druhého poločasu napodobil úvod zápasu. Hosté se vrátili k důrazné hře a dvěma brankami si vzali vedení zpět. Jenže domácí opět odpověděli zvýšenou aktivitou a převzali režii zápasu. Amor už spoléhal jen na brejky, které se mu ale nedařilo zakončovat. Olomouc nejen že vyrovnala na 4:4, ale minutu a čtvrt před koncem rozhodla zápas. Ve skrumáži před brankou Amoru se nejlépe orientoval domácí Petr Brázdil. Remízu v poslední minutě pak odmítl mladík Petr Němec, když zblízka netrefil volnou polovinu branky.

„Zápas sliboval velmi atraktivní podívanou, velkou kvalitu a také početnou diváckou kulisu. Bohužel se z těchto tří věcí naplnily pouze dvě, a to bouřlivá atmosféra a atraktivnost. Na můj vkus ale chyběla herní kvalita a především futsalovost. Oba týmy dřely a hra měla po většinu utkání a hlavně ve druhé půlce výborné tempo, ale přesnost a souhra vázly,“ upozornil trenér hostů.

Početnou skupinu z 250 přihlížejících tvořili fanoušci hostů. „Jim chci poděkovat za podporu a je škoda, že jsme je neodměnili třemi body. Zápas byl plný emocí, obzvláště na konci utkání, opravdu tak vyhrocenou koncovku jsem dlouho nezažil. Bohužel vůbec to nezvládli rozhodčí, kteří chybovali na obě strany. Soupeři gratulujeme, ale mrzí mě, že jsme neodvezli alespoň bod,“ litoval Štrublík.

V dalším kole nastoupí Amor v sobotu (19.00 hod.) v domácí hale v Purkyňově ulici proti dalšímu týmu z čela tabulky VSSK Zlín.

SKUP Olomouc - Amor Kloboučky Vyškov 5:4
Poločas: 3:2. Branky: 12. Kováč, 15. Lorenc, 16. Lošťák, 32. Zapletal, 39. Brázdil - 3. a 22. Ševčík, 10. O. Nový, 27. Rozehnal. Rozhodčí: Šenkýř, Štipčák. ŽK: Zapletal, Vykydal, Kováč - L. Němec, Ševčík, Vrba, Horváth. Diváků: 250.
Amor: Buriánek - O. Nový, Ševčík, Horváth, P. Němec, Tichý, Chubirka, Palla, Rozehnal, Vrba, L. Němec.