Trenér Ladislav Štrublík zápas předem označil za jakýsi test možností nováčka. Měřeno výsledkem 5:2 tedy Amor ve zkoušce obstál a soutěž mu otevírá až netušené možnosti. V tabulce je členem trojlístku, který ještě neztratil ani bod… „Už před zápasem spousta lidí říkala, že i my jdeme na postup. Já jsem ten optimismus mírnil. Říkal jsem, že uvidíme po Třinci. Myslím, si že jsme ukázali, že můžeme hrát o špičku,“ konstatoval Štrublík po utkání.

Třinečtí přijeli do Vyškova jen v šesti lidech a nezachytili začátek zápasu. Slepenými góly Matěje Rozehnala a Pavla Tichého Amor už v sedmé minutě vedl 2:0, a to ještě zahodil několik dalších dobrých příležitostí. Hosty postavil na nohy trochu šťastný gól po náhodném odkopu a rychlém brejku. V závěru ale místy byli i lepší.

Ve druhém poločase domácí rychle utekli na 3:1 a před polovinou na rozdíl tří gólů. Konečnou pojistku na domácí vítězství dal tři minuty před koncem svojí druhou brankou Tichý.

Druhá část ale byla především ve znamení velké snahy hostů o korekci výsledku vyjádřené dlouhou hrou v power-play. Kýžené ovoce jim ale nepřinesla. „Power-play byla dlouhá, ale statická. Projevilo se, že ji moc netrénujeme. Domácí jsou strašně moc naběhaní. Bylo vidět, jak se přesouvali a pohodlně to ubránili. Vzhledem k tomu, že se nám těsně před odjezdem do Vyškova rozpadla sestava a zbylo nás jenom šest, tak jsme nemohli hrát náš futsal, tedy hlavně větší presink. To je náročné na běhání a v šesti lidech je těžké to praktikovat. To asi dnes rozhodlo,“ sportovně přijal porážku vedoucí třineckého mužstva Ondřej Krenželok.

To, že fyzička hrála v tomto utkání velkou roli, potvrdil i kouč Amoru. „Čekal jsem hodně těžký zápas. Třinec je jeden ze dvou tří favoritů. To se potvrdilo. Ale my jsme zahráli výborně. Jistě, určitě nám pomohlo, že byli jen v šesti. Máme sice fyzicky hodně dobře připravené mužstvo, ale kdyby jich dojelo víc, měli bychom to o moc těžší. Takže všem hráčům velká pochvala snad s jediným dovětkem. V power-play jsme měli pět zisků míče, ale většinou jsme se ukvapili a překopávali to hned z první. Mohli jsme zkusit jít do přečíslení a zápas rozhodnout dřív,“ dodal k hodnocení spokojený Štrublík.

Svoji druholigovou premiéru ve brance Amoru prožil gólman Josef Buriánek. Po zápase by rád, že byla vítězná. „Chytalo se mně výborně. Na začátku ale byli kluci trochu nervózní a já v brance taky. Ale jak se začalo dařit, tak to z nás spadlo. Třinec jsem nikdy ani nevidět hrát, takže jsem nevěděl, jak jsou na tom střelecky. Kluci je ale k nějakému nepříjemnému zakončení nepouštěli. Nic moc na mě nešlo ani při třinecké power-play, kterou jsme suprově ubránili,“ usmíval se druholigový debutant.

Jestiže Třinec měl naznačit možnosti Štrublíkova týmu, tak to o příštím soupeři platí dvojnásob. V sobotu do Vyškova přijede AC Gamaspol Jeseník, který soutěž o skóre vede před Amorem a SKUP Olomouc. Hrát se bude tradičně od 20.00 hodin. Mimo souboje druhého s prvním nabídne čtvrté kolo i atraktivní duel třetí Olomouce se čtvrtým Třincem.

Amor Kloboučky Vyškov - SKP Ocel Třinec 5:2
Poločas: 2:1. Branky: 6. Rozehnal, 7. a 37. Tichý, 21. O. Nový, 28. Ševčík – 11. Pryczko, 39. Kisza. Rozhodčí: Havlík, Čuba. ŽK: Palla – Kantor. Diváci: 145
Amor: Buriánek (Vrba) – O. Nový, Ševčík, Šmerda, Tichý, Chubirka, Palla, Handlíř, Chadima, Rozehnal, Němec. Trenér: Ladislav Štrublík.
Třinec: Sikora (Krenželok) – Opluštil, Baron, Kantor, Kisza, Pryczko, Samek. Trenér: Josef Cieslar.
Tabulka II. ligy:
1. AC Jeseník 3 3 0 0 17:6 9
2. SK Amor Vyškov 3 3 0 0 16:5 9
3. SKUP Olomouc 3 3 0 0 18:9 9
4. Ocel Třinec 3 2 0 1 17:9 6
5. Žab.Vlci Brno 3 2 0 1 15:8 6
6. VŠSK Zlín 3 2 0 1 17:13 6
7. ASM D. Loučky 3 1 0 2 13:18 3
8. Tango Hodonín B 3 1 0 2 11:16 3
9. VŠB-TU Ostrava 3 1 0 2 12:20 3
10. Jakubčovice 3 0 0 3 9:17 011. Baník Ostrava 3 0 0 3 8:19 0
12. FERRAM Opava 3 0 0 3 3:16 0