Domácí Amor hostil v hale v Purkyňově ulici mužstvo, které ještě loni svádělo bitvy s nejužší českou špičkou v nejvyšší soutěži. A ačkoli to bylo jak na houpačce, dokázal nakonec zvítězit 6:3. „Cenná výhra, my to dnes odbojovali, odmakali a myslím si, že jsme si to zasloužili," řekl kapitán Milan Ševčík.

Ten se při zakončení dlouho trápil a vypadalo to, že vyjde naprázdno, ale nakonec se prosadil naplno. Podobně to bylo i s celým jeho týmem.

Chtějí zpět

Hostující Likop nemohl mít před výkopem žádné jiné ambice než vítězství. Netají se smělým cílem navrátit se mezi futsalovou smetánku. „Chceme se vrátit do první ligy, ale zatím to tak moc nevypadá, děláme strašné chyby. To bychom se museli hodně zlepšit, chtěli bychom s tím začít už tady ve Vyškově," hlásal před zápasem manažer klubu Josef Cieslar starší.

Amoři mu ale v první části příliš nedovolili, přičemž oni sami měli možností ke skórování hned několik. Jenže finální fáze selhávala. „Třinec jsme do nějakých velkých extra šancí nepouštěli a kdybychom proměňovali svoje příležitosti, mohli jsme mít klid daleko dřív," uvědomil si Ševčík.

A tak hosté nabrali „jen" dvoubrankové manko. Ve vyškovském dresu se o něj přičinil Král, který využil uvolnění podél autové čáry od Ševčíka a z poměrně těžkého úhlu se nemýlil. Naopak čtyři minuty před pauzou se o nechtěný zápis do střelecké listiny postaral hostující Buryan, když výhoz vyškovského gólmana Karabiny přes celé hřiště nepustil na vybíhajícího brankáře Sikoru a dokonale ho přeloboval.

S dílčím úspěchem domácích se ale zkušení hosté dokázali celkem v pohodě vypořádat. Ještě do poločasu dali své hře nový impuls díky nezvykle brzké powerplay. Vyšachovali vyškovskou defenzivu a Samek prakticky do prázdné snížil. Do druhé půle pak zařadili vyšší rychlostní stupeň a to přineslo první obrat ve skóre.

V devětadvacáté minutě se začínalo od znova, protože Buryan rozehrál aut na Samka a ten z voleje prostřelil vše před sebou. Likop najednou na palubovce kraloval a zásadně mu pomohla také školácká chyba Bačovského, který na pozici posledního místo přesné malé domů poslal do sóla Sierotu.

Ten za dárek pěkně poděkoval kličkou Karabinovi a rozvlněním sítě. „Ty chyby nás mohly hodně mrzet. Po problémech se sestavou z posledních týdnů jsem to dali trochu dohromady a hra už byla někde jinde. Rozehráli jsme to dobře a tohle by nás mohlo srazit. Přiznám se, že i já už jsem přestával doufat, že by bylo možné s tím ještě něco udělat," podotkl prezident klubu Antonín Petlach.

Podmiňovací způsob v jeho vyjádření se ale realitou nestal. Zlomovým okamžikem totiž byla skutečnost, že jen šest vteřin po Samkově vedoucím zásahu dokázal Ševčík srovnat. Dostal lob do útoku a bodlem posunul míč podél letícího gólmana. „Dostal jsem při rozehrávce jasné pokyny, měl jsem to jen posunout a utíkat dopředu. Ptal jsem se proč, ale udělal jsem to tak, běžel a byl z toho gól, vyšlo to skvěle," popisoval moment vyškovský kanonýr.

A stejný hráč zasadil třineckým po půl minutě další ránu, proti Lukeštíkově příhře k rohovému praporku vyběhl Sikora, ale minul a Ševčík se nemýlil ani z této těžké pozice. Pak už se hosté znovu odvážili ke hře bez Sikory s pěti hráči v poli, ale vyškovská obrana odolávala a naopak do opuštěné brány dokázala zvýšit.

Nezvykle se o to postaral brankář Karabina, když lapil jeden z hostujících pokusů a okamžitě výkopem trefil, jak chtěl. „Nestává se to moc často, to hodnotím jako veliké štěstí, dneska mi vlastně něco podobného vyšlo hned dvakrát. Ale trenér mě k tomu před zápasem nabádal, tak jsem se to snažil plnit. Hektický zápas, my vycházeli ze zajištěné obrany a já si pořádně zachytal. Byl to můj první zápas v této sezoně a povedl se mi," doplnil výjimečný střelec.

Na konečných 6:3 pak čtyři sekundy před koncem zvyšoval Ševčík, který tak dovršil hattrick. „Dneska jsme potřebovali bojovat, protože teď jedeme do Jeseníku, a kdybychom tyhle dva zápasy nezvládli, hráli bychom asi o záchranu. Teď k tomu můžeme přistupovat v klidu," uvedl.

Spokojenost neskrýval ani klubový šéf. „Já jsem rád, že jsme se dali dohromady a máme tenhle tříbodový bonus proti favoritovi. Mužstvu to strašně pomůže, bylo se na co dívat. Dokázali jsme si, že můžeme hrát s kýmkoli, když k tomu přistoupíme na sto procent," potvrdil Petlach.

Hostům se naopak do hodnocení nechtělo. Na jejich tvářích byl vidět zmar ze ztraceného zápasu a oslovení se nechtěli k utkání vyjádřit.

Amor Vyškov – Likop Třinec 6:3

Poločas: 2:1. Branky: 35., 36., 40. Ševčík, 4. Král, (vlastní (Buryan), 38. Karabina – 19. Samek, 29. Samek (Buryan), 35. Sierota. Rozhodčí: Molík, Pivoňka. Diváci: 150. ŽK: Grim, Karabina (oba Amor).

Amor: Karabina, Kotulán – Král, Tichý, Lukeštík, Grim, Ševčík, Skoumal, Chubirka, Bačovský.

Třinec: Sikora, Kreželok – Cieslar, Baron, Buryan, Kalfas, Kantor, Przyczko, Samek, Sierota.