V prvním utkání v novém roce chyběl pro disciplinární trest Palla a z různých jiných důvodů kanonýr Ševčík, Chubirka a Gremmel. Tedy kvarteto ze základní sestavy. Hrát nemohl ani Šrámek, takže do nominace se vešli všichni zbývající hráči širšího kádru, přičemž druholigový debut si na lavičce odbyl i brankář Martin Paštěka.

Amoři ale velmi správně pochopili, že i v tomto složení by s předposledním týmem tabulky, navíc doma, neměli ztratit body. Od začátku diktovali tempo hry a ve čtvrté minutě přinesl tlak kýžené ovoce. Po sérii rohových kopů zužitkoval Petlach prudkou přihrávku hrajícího trenéra Tomáše Galii. Domácí vedení ovšem mělo jepičí život, protože prakticky z protiútoku přesně zakončil ojedinělou rychlou akci Nekovařík. Naštěstí i vyškovská odpověď byla blesková. Po dvaceti vteřinách a bratrské spolupráci Dana a Adama Forró. Patnáctiletý Adam patřil k hráčům, kteří při absenci opor dostali větší herní prostor a šanci využil náramně. K prvnímu zásahu přidal v zápase ještě další dva. „Nerad chválím jednotlivce, protože někdy chválu neustojí. Zejména mladí. Adam hrál opravdu dobře, ale to platí i o dalších hráčích. Tři góly se cení a v jeho věku a v tak vysoké soutěži to za výjimku a za pochvalu určitě stojí," komentoval hattricky mladého futsalisty Galia.

Spálené šance

Hektický úvod zápasu uzavřeli domácí třetím gólem Tichého a nastřelenou tyčkou. Do přestávky Amor sice měl nadále převahu a vyložené šance, ale už bez gólového efektu a navíc povolil i hostům několik dobrých příležitostí. Ve třinácté minutě byl zcela sám před Karabinou Vratišovský, ale nedal. O dvě minuty později Karabina střelu sice vyrazil, ale míč si to přes jeho tělo namířil do branky. Naštěstí ho stačil hlavou odvrátit vracející se Petlach. Pak předvedl průnik středem Prokůpek, ale tváří v tvář Karabinovi zase neuspěl, a závěru poločasu se ještě ve slibných pozicích ocitli Tesař a Menšík.

Do druhé části se oba soupeři rozjížděli pozvolna. Poklidnou hladinu rozčeřil až ve čtyřiadvacáté minutě čtvrtý gól v síti Pardubic. Dan Forró rozehrál míč Petlacha, který stál až u pomezní čáry. Po chvíli otálení a podle okřídleného „když nemáš komu nahrát, tak vystřel" poslal směrem na pardubickou branku dělovku, která se od zadní tyče odrazila do branky. Gól oba soupeře vyprovokoval ke zvýšení aktivity a styl nahoru – dolů pak pokračoval i ve druhém poločase, ale už s gólovým vyjádřením Amoru. Ve 28. Minutě vedl 5:1 a vítězství si pak už pohlídal. „Nechci soupeře podceňovat, ale až na určité pasáže jsme měli zápas ve svých rukou. Možná, jsme měli trochu štěstí, že nás tak rozsáhlé absence potkaly právě s Pardubicemi," konstatoval Galia.

Navíc hosté měli také k ideálnímu složení daleko. „Hlavně venku hráváme s velmi mladým mužstvem, protože naši klíčoví hráči jsou zranění nebo dávají přednost jiným prioritám než futsalu," sdělil sekretář Pardubic David Haan.

Hrajícímu kouči Galiovi na střídačce asistoval Jan Homola. Dražovický rodák prošel coby hráč futsalového Tanga Brno mládežnickými reprezentacemi do 19 a 21 let a nyní je oporou prvoligové Slavie Praha. „Tomovi pomáhám, jen když mně to časově vyjde. Je pro něho lepší, když to někdo vidí i lavičky. V utkání jsme byli jasně lepší. Hráči plnili taktické pokyny a mohli jsme vyhrát mnohem vyšší rozdílem," dodal ke Galiovu hodnocení.

Dva hattricky

Šestý gól v síti pardubického brankáře Báči znamenal hattrick pro Adama Forró. Osmý pak pro Martina Petlacha. Hlavně mladíček zářil štěstím. „Snažím se na tréninku hodně makat a chci co nejvíc hrát. Takže si vážím každé příležitosti, kterou dostanu. Dát tři góly je i o štěstí. Třeba ten třetí. Vlastně ani moc nevím, jak to tam a proletělo. Střílel jsem z úhlu a ještě ze souboje s protihráčem a ono to padlo pod břevno," radoval se Adam Forró a nezapomněl ocenit pomoc svého bratra Dana, který mu připravil úvodní trefu. „Ale on mě hlavně hodně fandí a podporuje v tom, abych se co nejlépe připravoval," upozornil Adam.

Původně s obavami očekávaný zápas tak Amor zvládl bez větších problémů. „Navíc jsme předvedli několik pohledný akcí. Na hráčích bylo vidět velké odhodlání, chuť do hry, touha porvat se se vzniklou situací a hlavně vůle zápas vyhrát Takže za výkon chválím a doufám, že nám to vydrží do Ostravy", radoval se z jasného vítězství prezident Amoru Antonín Petlach.

II. liga

Amor Vyškov – FAZ Torf Pardubice 8:3 (3:1 )

Branky: A. Forró 3, M. Petlach 3, Tichý 2. Sestava: Karabina – T. Galia, Tichý, Lukeštík, D. Forró, Petlach, Král, A. Forró.

Další výsledky: Agromeli Brno – VŠB TU Ostrava 4:4 (3:1), FK Volfířov – Žabinští Vlci Brno 4:8 (1:4), Nasan Brno – Egretta Bílovice 1:1 (0:0).

Tabulka:
1. Agromeli 11 9 1 1 68:31 28
2. Jeseník 10 8 1 1 56:29 25
3. Ostrava 12 6 4 2 61:51 22
4. Ž..V. Brno 12 6 2 4 48:37 20
5. Amor 11 6 1 4 54:42 19
6. Vítkovice 11 6 1 4 41:34 19
7. Volfířov 12 3 1 8 77:86 10
8. Bílovice 12 2 3 7 31:46 9
9. Pardubice 12 1 2 9 28:77 5
10. Nasan 11 0 4 7 34:65 4

Příští kolo: VŠB TU Ostrava – Amor Vyškov, pátek 23. 1. (20.30), SH Sareza.