FC Baník Ostrava - Amor Kloboučky Vyškov 2:4
Poločas: 1:3. Branky: 12. Krakovčík, 40. Maleňák – 7. Rozehnal, 16. Handlíř a 16. Handlíř (Horváth), 30. Palla (Moravec). Rozhodčí: Havlík – Jurča. ŽK: Krakovčík, Dziuba (oba Ostr.)
Baník: Pecho (Bortlík) – Maleňák, Brevčinský, Potůček, Cmorják, Polášek, Dziuba, Krakovčík, Murín, Rusnok, Dluhoš, Manďák.
Amor: Vrba (Buriánek) – Nový, Moravec, Ševčík, Horváth, Chubirka, Palla, Handlíř, Chadima, Rozehnal. Trenér: Ladislav Štrublík.

Na sever Moravy ale Amor odjížděl citelně oslabený, a proto s pokorou. Chyběli oba Němcové, distancovaný Dominik Šmerda, Pavel Tichý a stále ještě Tomáš Selinger. „Ale i tak jsme chtěli vyhrát. Po třech nevyhraných zápasech jsme se potřebovali vrátit ke hře, kterou bych chtěl praktikovat pořád. Tedy k napadání soupeře už na útočné polovině, získávání míčů v soubojích a kombinační hře založené na pohybu a futsalovém herním projevu. Napadání se nám dařilo, ale kombinace dost vázla,“ upozornil trenér Amoru Ladislav Štrublík.

Přesto šel Amor na přestávku do šaten s dvougólovým vedením. To mu zajistily hlavně slepené góly Michala Handlíře v 16. minutě, které dělilo šestatřicet vteřin. Na první mu přihrál Tomáš Horváth, na druhý Milan Ševčík. Zároveň to zřejmě byla rozhodující pasáž celého zápasu.

Po přestávce totiž Sebastian Palla zvýšil na 4:1 a domácí přes velkou převahu už stihli v poslední minutě Maleňákem jen zmírnit výši své porážky. Hosty v několika případech výrazně podržel brankář Marek Vrba. „Na gumovém povrchu se moc kombinovat ani nedalo. Guma brzdila přihrávky a hráči neměli čas na zpracování míče. Vyhráli jsme díky bojovnosti a týmovému pojetí. Baník byl futsalovější, ale připouštím, že jsem od něj čekal daleko víc. Hodnocení naší hry dělím na dvě části. Přístup a nasazení velmi dobré, chyběla mně právě větší futsalovost. Ale nejdůležitější je, že jsme vyhráli a snad to zase zvedne naši psychiku a vrátíme se k výkonům z úvodních tří kol,“ dodal Štrublík.