Futsaloví baníkovci jsou v jiném rozpoložení než jejich fotbaloví kolegové, kteří se pomalu loučí s nejvyšší soutěží. Futsalisté se do ní letos už nedostanou, ale soudě podle toho, co předvedli ve Vyškově, budou v příští sezoně patřit k nejvážnějším postupovým adeptům.

V hale ZŠ Purkyňova nasadili kvapík. Jejich první šanci musel domácí brankář Jan Kotulán řešit už po patnácti vteřinách, ještě v první minutě pak netrefil další útočník hostů z běhu prakticky prázdnou vyškovskou branku. Sprška dalších střel byla buď nepřesná, anebo si s nimi poradil Kotulán.

Paní Štěstěna stála evidentně na domácí straně. V čase 5:02 faulovali hosté u autové čáry. K míči se postavil Lukeštík, poslal ho po zemi na branku a k překvapení všech skončil míč v síti gólmana Bortíka. Než se hosté vzpamatovali, bylo to 3:0 a na ukazateli svítil čas 6:27. „Do zápasu jsme vletěli nějak narychlo, neuspořádaně a vypadalo to s námi hodně špatně. Ještě za stavu 4:1 jsme pořád nebyli srovnaní. Pak se ale kluci uklidnili a poločasový stav 5:3 už pro nás byl přijatelný," komentoval úvod předseda Baníku a ve Vyškově i kouč mužstva Pavel Czene.

Druhá část přinesla otočení stavu až na 5:6, ale také hodně nervozity a na obou stranách se dokonce červenalo. „Zavinili to rozhodčí. Už v prvním poločase odpustili domácím jasný pokutový kop za ruku a celkově se báli pískat fauly. To pak trochu vyhrotilo vášně mezi spřátelenými kluby," poznamenal Czene.

Baník už byl lepší, ale stejně mohl prohrát. Pět minut před koncem kopal domácí kapitán Milan Ševčík za nerozhodného stavu desetimetrový pokutový kop, ale slabou ránu poslal do Bortíkovy náruče. Ostravský brankář pak pohotově vyhodil míč do rychlého brejku, který hosté úspěšně zakončili. Místo vedení gólové manko. „Jsem zklamaný, protože si myslím, že kdybych dal desetimetrový kop, tak bychom vedení už udrželi. Objektivně ale musím uznat, že remíza je spravedlivá," říkal smutný domácí kanonýr.

Dvakrát škoda nevyužité šance, protože domácí měli po penaltě ještě k dispozici dvouminutovou přesilovku. Nejlepší střelec Amoru Ševčík se tentokrát do sítě soupeře netrefil, ale tři gólové přihrávky mají rovněž vysokou hodnotu.

Hosté zmíněnou vyškovskou přesilovku přečkali, nikoliv ale parádní narážečky Ševčíka s Nikosem Tachtadžisem, který z běhu prostřelil ostravského brankáře a srovnal na 6:6. Oba týmy pak mohly opět zvrátit stav ve svůj prospěch, ale sportovní spravedlnost zajistila asi objektivní remízu. „Nám už prakticky o nic nejde, takže jsme si přijeli dobře zahrát a to se i podařilo. Vyškov uhrál remízu u nás, my jsme mu to tady vrátili, takže my jsme spokojení," ujistil Czene.

Pochvala i kritika

Domácí kouč Tomáš Galia ovšem viděl konečné resumé mírně jinak. „Baník právem patří k top trojce soutěže. Je vidět, že se tam pracuje koncepčně, že jsou tam hráči, kteří prošli první ligou. Ale stejně si myslím, že podle průběhu zápasu jsme ztratili dva body. A vlastní vinou. V některých fázích se opět ukázala naše nedisciplinovanost, děláme moc faulů, sbíráme žluté a červené karty. Na tom musíme zapracovat. Na druhé straně za tu bojovnost a nasazení musím pochválit celé mužstvo," řekl po utkání.

„Kluci makali, za výkon jim musím poděkovat. A také smeknout před skvělými diváky, kteří halu zaplnili do posledního místa. Vytvořili tím úžasnou atmosféru, která pomohla oběma mužstvům. Já osobně jsem s bodem spokojený," přidal se k pochvale od trenéra i prezident Amoru Antonín Petlach.

II. liga: Amor Vyškov – Baník Ostrava 6:6

Poločas: 5:3. Branky Amoru: Lukeštík 2, Tachtadžis 2, Ševčík, Obruča. Průběh: 4:0, 5:1. 5:6, 6:6. Diváků: 300.

Sestava: Kotulán – Palla, Král, Tachtadžis, Lukeštík, Ševčík, Chubirka, Fialka, Obruča.

Poslední kolo: Nasan Brno – Amor Vyškov, pátek 25. března (20.00), SH Brno, Bohunice.