Ve druhé lize je ztráta Amoru na bronzovou pozici zlínských studentů poměrně velká, ale možná bude všechno jinak. „Boj o třetí místo nevzdáváme. Zatím třetí Zlín nezvládl administrativně vše, co měl, a hrozí mu odebrání bodů, čímž by se naše šance zvýšily," vysvětlil prezident Amoru Antonín Petlach.

Jeho tým v sobotu čeká zdánlivě snadný úkol. Vyhrát nad téměř beznadějně posledními Bílovicemi nad Svitavou. „Jsou sice poslední, ale neprohrávají velkými rozdíly a také my jsme je v posledních zápasech poráželi jen těsně. Ale vyhrát bychom měli," dodal Petlach.

Ten opět přivede na lavičku osvědčeného trenéra Tomáše Galiu a na palubovku haly Základní školy Purkyňova téměř kompletní sestavu. Chybět bude jen dlouhodobě zraněný Jaromír Grim a otazník visí nad startem nemocného Pavla Tichého. Oproti okresnímu poháru Amor může počítat s doléčeným kanonýrem Milanem Ševčíkem.

Divizní derby

Do vyškovského divizního derby v pátek večer jde z lepší pozice Lazor-Domus, navíc povzbuzený vítězstvím nad druhým celkem tabulky Tišnovem, dokonce na jeho hřišti. Pro svěřence trenéra Josefa Ličky staršího hovoří i celkově zlepšené výsledky i výkony. Zatímco tým Brikety-pelety Štěpán střídá dobré zápasy se slabými. „Že jsme favority? To si nemyslím. Snad kdybychom nastoupili v kompletním složení nebo alespoň v nějaké stabilní sestavě, tak možná. Ale teď už nemohou hrát kluci z MFK a chybět bude i syn Martin. Takže oslovuju ty, co moc neodehráli. Mužstvo složíme až těsně před zápasem," zdůraznil Lička starší.

V této souvislosti uvedl zajímavá jména. Nastoupit by měl Jan Kopáček, nikoliv ale v brance, kterou bude střežit Robin Fiala. Pozvánku k derby dostali i Roman Smutný a Jan Baričák.

Bývalý Pivovar už na třetí místa v divizi dosáhl, ale nyní jej k němu moc nepřiblíží ani případné vítězné derby. Ovšem dobrou motivaci si mužstvo našlo. „Chtěli bychom skončit jako nejlepší tým okresu. To znamená předstihnout Lazor a výhra v derby je pro to základem. V poháru jsme porazili Amor a teď chceme vyhrát nad Lazorem. Škoda že při tom nemůžu být přímo na hřišti," jako vždy odvážně netajil vítězné plány kanonýr Jaroslav Kolečkář. Se zraněným kolenem laboruje už dlouhodobě a bude tedy na lavičce pomáhat hrajícímu trenérovi Janu Pánkovi.

Na rozdíl od soupeře by tým Brikety-pelety Štěpán měl mít sestavu silnější než ve svém posledním utkání. K dispozici budou všichni aktéři sobotního okresního pohárového finále s Amorem a navíc by podle Kolečkáře měli být Stanislav Píšek, Radek Jašíček a Tomáš Horváth.

Divizní bilance obou vyškovských rivalů je na body vyrovnaná. Oba vyhráli po třech zápasech, jednou se hrálo nerozhodně. Skóre hovoří pro Brikety-pelety Štěpán v poměru 46:39. Až do podzimu byl v bilanci vpředu Pivovar, Lazor-Domus v pátek může statistiku otočit ve svůj prospěch.

Výhra dává jistotu

Třetí do divizní okresní party, FC Kloboučky, se všech problémů může už v sobotu zbavit. Stačí jediné, porazit mužstvo Dolních Louček, které je v tabulce za nimi. „Měl by sestupovat jen jeden tým, takže nervózní nejsme. Případné vítězství nás zachrání stoprocentně. Ale nebude to jednoduché. Pronásleduje nás nebývalá marodka. Na některé zápasy jsme se skoro nesešli. Takže uvidíme, kdo bude v sobotu schopný hrát," poznamenal kapitán a hrající trenér Klobouček Ladislav Štrublík.

II. liga Amor Vyškov – SK Bílovice nad Svitavou Sobota 12. března, 20.00 hodin, SH ZŠ Purkyňova.
Pořadí v tabulce:
3. Zlín 19 11 3 5 93:87 36
6. Amor Vyš. 19 8 5 6 88:74 29
12. Bílovice 19 1 1 17 50:96 4
Na podzim: Bílovice–Amor 1:2.

Divize
Lazor-Domus Vyškov – Brikety-pelety Štěpán Vyškov Pátek 11. března, 20.00 hodin, SH ZŠ Purkyňova.
San Marino Dolní Loučky – FC Kloboučky Sobota 12. března, 20.00 hodin, SH Tišnov.
Pořadí v tabulce:
3. Toka Brno 19 10 4 5 82:69 34
5. Lazor Vyšk. 19 10 0 9 134:119 30
6. B-p Š. Vyšk. 19 8 3 8 94:84 27
8. Kloboučky 19 8 0 11 92:124 24
11. Dol. Loučky 19 6 2 11 73:79 20
Na podzim: Brikety-pelety Štěpán – Lazor-Domus 3:7, Kloboučky – Dolní Loučky 9:7.