O dva atraktivní večery ročně budou minimálně na jeden rok ochuzeni vyškovští sportovní fanoušci. Futsalové derby Pivovar Vyškov versus Amor Vyškov je totiž pro teď minulostí. Tenhle fakt mrzí ty, kteří drtivou většinu víkendů za posledního půl roku začínali páteční návštěvou sportovní haly Základní školy Purkyňova.

V divizi E jižní Moravy fandili hned dvěma vyškovským mužstvům, ale tuhle možnost na podzim už mít nebudou. Důvod? Amor skončil poslední a sestupuje do krajského přeboru. Jmenovaný celek se nedokázal se soupeři vypořádat a ve dvaadvaceti zápasech nasbíral pouhých sedm bodů. „Samozřejmě sestup mrzí, udělané změny v týmu se nepovedly a chyběly v divizi tolik potřebné zkušenosti,“ přiznává trenér mužstva Antonín Petlach. Nutno dodat, že na nesestupovou pozici v divizní tabulce Amor ztratil propastných sedmnáct bodů.

Týmový lodivod se před skončeným ročníkem rozhodl, že výrazně sníží věkový průměr týmu a spoléhal zejména na rychlé a dravé mládí. „Před minulou sezonou se rozhodli někteří zkušení harcovníci skončit, tak jsem natipoval nové hráče, kteří by u nás kvalitu mohli udržet, a obklopil je mladíky. Některé potenciální opory ale brzy upřednostnily velký fotbal a všechno to začalo stát na nových nezkušených jménech,“ připomněl trenér Petlach. Právě absence zkušených odpor nemalou měrou přispěla k pádu do nižší soutěže. Kouč přesto není přehnaně zklamaný. „Kluci budou hrát dorosteneckou ligu a krajský přebor dospělých jim bude blízký. Za rok se podle mě nevrátíme, ale když získají sebevědomí, nevidím důvod, proč to nedokázat v dalších letech,“ dodal lodivod.

Druhý vyškovský zástupce, Pivovar Vyškov, může mít myšlenky mnohem klidnější. Se ziskem sedmatřiceti bodů se nakonec ustálil na čtvrté pozici s výrazným bodovým odstupem na oba své tabulkové sousedy. „Vím, že mužstva nad námi jsou opravdu kvalitní a byla letos opravdu o něco lepší než my. Celková čtvrtá příčka není špatná,“ uvedl trenér Pivovaru Libor Šmarda. Ale ačkoli se svými hráči prožil poměrně klidnou a ve srovnání se svými vyškovskými rivaly pohodovou sezonu, stoprocentně spokojen není.

Pivovar je totiž z posledních let zvyklý slunit se v divizi mezi nejlepšími a právě v ukončeném ročníku pomýšlel výše než na „bramborové“ místo. „Před sezonou jsem chtěl umístění do třetího místa, protože loni jsme mohli klidně i vyhrát a držíme se ve špičce už několik let,“ říká Šmarda. Mezi neúspěšné ale tento divizní ročník řadit nemůže a nebude. „Upřímně, je to třetí nejvyšší soutěž a být v ní čtvrtý je dobré. Na víc jsme tentokrát neměli,“ ukončil.