Druhý vyškovský zástupce Lazor-Domus tentokrát našel zdatného soupeře v brněnských kanonýrech z Arsenalu, zatímco na porážky původně ambiciózních Klobouček si jejich fandové už pomalu zvykají. Šňůra bez bodu se prodloužila na čtyři zápasy, přičemž brankáři Klobouček v nich lovili míč ze své sítě jednačtyřicetkrát.

Brikety-pelety Štěpán Vyškov – Agrotec Hustopeče 4:3

Poločas: 4:1. Branky: Gregor, Pánek, Vondřich, Rozehnal – Gajdoš, Očenášek, Havelka.

B-pŠ: David Flajzar – Petr Gregor, Radovan Jašíček, Petr Suchánek, Tomáš Horváth, Vojtěch Němec, Matěj Rozehnal, Josef Vondřich, Jan Pánek.

Při pohledu na tabulku to měl být pro domácí tým jednoduchý zápas. Ale nebyl. Hustopeče potvrdily, že jejich vítězství v minulém kole nad tehdy vedoucím Tišnovem nebylo náhodné. Prezentovaly se houževnatostí, dobrým technickým pojetím a bojovností, o dobrý výsledek se rvaly až do konce utkání. Naštěstí první poločas vyšel lépe vyškovským futsalistům, kteří využili své šance až k vedení 4:1.

Druhá půle byla vyrovnanější, protože domácí přestali nabídnuté šance proměňovat. Když Hustopečtí ve 33. minutě snížili na 4:2, začala se do pohodového tempa domácího mužstva vkrádat nervozita.

Ve 34. minutě po faulu na brankáře Flajzara neudržel tento hráč nervy na uzdě, oplácel a uviděl červenou kartu. Z následné početní výhody hostující tým snížil na jednobrankový rozdíl. Hosté pak vsadili na jednu kartu, útok.

Od 37. minuty hráli power-play, ale v dramatickém závěru se jim vyrovnat nepodařilo. „Kdo to nevěděl, nevěřil, že tento tým je poslední v tabulce. Soupeř mě překvapil svým herním pojetím. Doufám, že se naši hráči poučili, že zápas má dva poločasy a že nestačí makat jen prvních dvacet minut. Naším nejlepším hráčem byl jednoznačně Matěj Rozehnal, kterého bylo plné hřiště a ještě k tomu vstřelil pěknou branku," upozornil manažer týmu Libor Šmarda.

Arsenal Brno – Lazor-Domus Vyškov 9:5

Poločas: 4:3. Branky: Záboj 4, Pavlíček 2, Hrbek, Machát, Chlup – J. Lička 3, Přibilík, Legner.

Lazor-Domus: František Slovák – Jan Daněk, Josef Lička, Martin Přibilík, Jiří Legner, Martin Grepl.

Z předpokládané sestavy vypadli těsně před zápasem Davidové Gottvald a Benda a Lazor-Domus odjel do Brna jen s pěti hráči do pole. Přesto mohl uhrát lepší výsledek, ale nezvládl vstupy do obou poločasů.

V prvním šli domácí poměrně rychle do vedení 3:0 a 4:1 a už ve dvanácté vteřině druhého zvýšili na 5:3. Pak záhy přidali další dva góly. V době, kdy se hosté nadechovali k náporu, byl vyloučen Josef Lička a Arsenal dovedl zápas poměrně v klidu k vítězství. „Vzhledem k naší sestavě jsem si o výsledku žádné iluze nedělal. Kdyby nás bylo alespoň početně víc, věřím, že bychom sehráli vyrovnanější partii. Na konci prvního poločasu jsme se dostali do kontaktu a vypadalo to nadějně. Je velká škoda, že jsme tak brzy dostali pátý gól. Po vyloučení Pepy už nebylo co řešit a zápas se jen dohrával," komentoval výsledek trenér Lazoru-Domus Josef Lička starší.

FC Kloboučky – Toka Brno 0:8

Poločas: 0:2. Branky: Ryšavý 3, Uher 2, O. Přichystal 2, Hodek.

Kloboučky: Josef Buriánek (31. Libor Maryšler) – Václav Minařík, Vilém Horák, Lukáš Němec, Ladislav Štrublík, Jan Chadima, Stanislav Koval.

Nezdary rozhodně kvalitního týmu Klobouček mají společného jmenovatele: absence klíčových hráčů. Naproti tomu třetí tým tabulky měl k dispozici dvě kompletní čtyřky. Okamžitě se také ujal režie zápasu a poločasové skóre odpovídalo průběhu hry.

Domácí tým se těžko prosazoval v útoku a na brněnského brankáře vyslal jedinou střelu, když ve čtrnácté minutě vychytal šanci Stanislava Kovala. Na začátku druhého poločasu dostali domácí míč do sítě hostů, ale branka nebyla uznaná pro předchozí faul.

Naopak Brňané kontrovali na 0:3 a v dalším průběhu své vedení v klidu navyšovali. „První poločas jsme se soupeřem hráli celkem vyrovnanou partii. Zlom nastal v druhém poločase, kdy jsme zbytečně dostali další góly a proti tak silnému soupeři se větší gólová ztráta dotahuje špatně. Zvláště když jsme na hostujícího brankáře ani pořádně nevystřelili," konstatoval Libor Maryšler, který v průběhu hry vystřídal v brance zraněného kolegu Buriánka.

Divize E - další výsledky: Mitra Brno – Dolní Loučky 3:4, Tišnov – Kalábek Brno 4:5, Havlíčkův Brod – Technika Brno 8:5.

Příští kolo – dohrávka: Arsenal Brno – FC Kloboučky, pátek 12. 2. (20.15), SH Pohořelice.