Pivovar Vyškov – Lino Kalábek Brno 6:3

Poločas: 2:0. Branky: Pospíšil 3, Píšek 2, Pánek – Logara, Kalina.

Pivovar: Kotulán – Pospíšil, Mikloška, Gregor, Rozehnal, Šoupal, Pánek, Kolečkář, Píšek.

V prvním poločase si Pivovar nátlakovou, ale hlavně trpělivou hrou vybudoval dvoubrankový náskok, který se ukázal být rozhodujícím. Brňané dobře bránili a spoléhali na rychlé brejky, které jim ale dlouho nevycházely v koncovce. Ve druhém poločase předvedl skvělou pětiminutovku Jan Pospíšil. Od 29. minuty vstřelil Linu tři branky a měl velký podíl na vítězství domácích barev. Ale ani vedení 5:1 ještě neznamenalo definitivní rozhodnutí utkání. Kalábek totiž dobře umí hru bez brankáře. Navíc hodně riskoval a dokázal snížit až na 5:3. Výhru Pivovaru tak pečetil až v poslední minutě Pánek. „Naši hráči bojovali, byli aktivní a byla na nich vidět velká touha vyhrát. Hostující tým nám ale k bodům i trochu dopomohl, když se jejich hráč nechal za stavu 3:1 vyloučit a my jsme následnou přesilovku využili. Je to velice cenné vítězství, kterého si vážíme, protože zápas nebyl vůbec jednoduchý. Opět musím vyzdvihnout brankáře Kotulána, který podal výborný výkon a v důležitých momentech nás podržel," chválil své svěřence trenér Libor Šmarda.

Helas Brno B – Lazor-Domus Vyškov 7:2

Poločas: 3:1. Branky: Hanuš 2, Bobylev 2, Šplíchal, Juříček, Lidmila – M. Lička, J. Lička ml.

Lazor-Domus: Kopáček – M. Lička, Gottvald, Růžička, V. Novotný – J. Lička ml., Urbančok, Obruča, J. Horváth, Legner.

Hráči Lazoru-Domus měli za sebou šnůru tří vítězství s těžkými soupeři, na kterou chtěli navázat. Jenže rezerva prvoligového Helasu se ukázala být soupeřem nejtěžším, nejfutsalovějším. „Rozhodly zažité tréninkové návyky a dobrá hra domácích, kteří si průběh zápasu zkušeně hlídali. Nás mohou mrzet neproměněné šance, kdy jsme nedokázali dát gól, ani když v ní stál jen hráč. Škoda nevyužitých velkých šancí už při prvním střídání. Možná kdyby se některá z mnoha střel ujala, mohl být průběh pro nás příznivější. Bohužel přišel opak. Domácí z prvního brejku skóre navýšili a pak už zápas plně ovládli," konstatoval trenér Vyškova Josef Lička starší.

Přes porážku skončil Ličkův tým v tabulce z vyškovské trojice nejvýše.

FC Kloboučky – Toka Brno 6:1

Poločas: 2:1. Branky: Koval 2, T. Selinger 2, Jeřábek, Němec – Přichystal.

Kloboučky: Buriánek – Jeřábek, T. Selinger, Němec, Handlíř – Štrublík, Koval, P. Selinger.

Na střely na branku i mimo jasně vyhráli hosté (22:15, resp. 19:4), ale góly tentokrát dávali domácí. Po vcelku vyrovnané desetiminutovce se favorizovaní hosté ujali režie zápasu a místy byl jejich tlak drtivý. Jenže domácí měli v brance vynikajícího Buriánka a vycházely jim rychlé brejky. „Byl to náš nejlepší výkon v celé podzimní sezoně a pro diváky určitě hodně atraktivní zápas. Hlavní podíl na výhře má samozřejmě především brankář Buriánek a pak celkem dobrá defenzíva celého mužstva," radoval se z přetržené šňůry šesti zápasů bez vítězství, v nichž získali jen jeden bod, hrající trenér Klobouček Ladislav Štrublík.

Právě tato černá série nováčka soutěže ovlivnila celkové hodnocení podzimu. „Umístění je pro nás trochu zklamáním. Chtěli jsme se pohybovat o něco výš, tak kolem šestého místa, ale hlavně mít víc bodů. Bohužel nás v nebývalé míře pronásledovala zranění a musím přiznat, že jsme dopláceli i na zbytečné žluté karty a vyloučení. Mezi divizí a krajským přeborem je obrovský výkonnostní rozdíl, takže ten první půlrok musíme brát především jako sbírání zkušeností," dodal Štrublík.

II. LIGA

Výsledky: ROUB Vítkovice – Nasan Brno 8:4 (6:1), FK Volfířov – FAZ Pardubice 11:6 (6:1), Žabinští Vlci Brno – VŠB TU Ostrava 3:3 (1:1). Amor Vyškov měl volný los.
Příští kolo: Amor Vyškov – Egretta Bílovice, pátek 19. 12. (20.00), SH ZŠ Purkyňova.

DIVIZE

Další výsledky: Orli BeF Kotvrdovice – Remos Oslavany 11:3 (4:2), Arsenal Kuřim – Květnice Tišnov 5:3 (1:0), Pramen Havlíčkův Brod – SK Líšeň Brno 6:5 (1:2).