Po remíze brněnského Arsenalu s Agrotecem Hustopeče 6:6, když vyrovnávací gól kanonýři dostali patnáct vteřin před koncem, už Kloboučky žádné body k postupu do druhé ligy nepotřebovaly. S Kalábkem Brno se nakonec rozešly smírně 4:4. „Po předchozím klopýtnutí Arsenalu bylo sice jasné, že v můžeme nastoupit bez nervů, nicméně vítězství v divizi jsme chtěli potvrdit důstojně a po dvou porážkách jsme urvali alespoň bod,“ sdělil brankář Libor Maryšler.

Ten byl tentokrát připravený naskočit do pole. Závěr soutěže totiž nezastihl tým trenéra Ladislava Štrublíka v dobré kondici. Několik hráčů se začalo zaměřovat pouze na velký fotbal, k tomu přibyla zranění. Štrublík měl sice do pole k dispozici sedm borců, ale Michal Handlíř a Petr Koudelka nastoupili se zraněním z velkého fotbalu a Lukáš Němec s horečkou.

Hokejisté Znojma na svém ledě v úterý uvítali soupeře z Vídně v rámci čtvrtého kola čtvrtfinále play-off mezinárodní soutěže EBEL.
Lucianiho dva góly bohužel nepomohly. Znojmo prohrálo s Vídní 2:4

Úvod zápasu naznačil, že se Kloboučkám může bodový plán splnit. Během tří minut měly dvě velké příležitosti ke skórování, ale zůstaly nevyužity. Naopak po závaru v jejich brankovém území zajistil Kalábku vedení Martin Kalina. Za dvě minuty se sice podařilo vyrovnat Ondřeji Novému, ale „historie“ se opakovala. Hosté opět těžili z mála a tentokrát hned třikrát. Střelu Michala Handlíře zastavila tyč a další domácí šance pochytal brankář Zdeněk Sára. Naštěstí krátce před přestávkou trochu zlepšil domácím náladu Jan Chadima přesnou hlavičkou po přihrávce Pavla Tichého.

Velkou převahu Klobouček ve druhém poločase nejlépe dokladuje poměr střel na branku 22:2. Přesto to domácím stačilo jen na srovnání skóre. To přišlo minutu a dvaadvacet vteřin před koncem z kopačky Tichého. „Do zápasu jsme šli trochu s respektem, ale jak jsme se jej zbavili, tak kluci hráli velice dobře. Zejména ve druhém poločase jsme Kalábek k ničemu nepustili a je škoda, že jsme nedali víc gólů. Šancí bylo opravdu hrozně moc,“ komentoval remízu manažer klubu Václav Konečný.

V neděli večer čeká jeho tým ještě finále sezony. O Superpohár se utkají vítězové severomoravské a jihomoravské divize. V Novém Jičíně Kloboučky nastoupí proti domácímu týmu. „To už je jen završení sezony. Oba máme zajištěn přímý postup do druhé ligy. My si teď uděláme poradu vedení klubu a rozhodneme se, co a jak dál. Ale celou sezonu jsme hráli o postup, takže této šance určitě využijeme,“ potvrdil Konečný účast Klobouček v příštím ročníku druhé nejvyšší české futsalové soutěže.

FC Kloboučky - FC Kalábek Brno 4:4
Poločas: 2:4. Branky: 6. a 28. O. Nový, 17. Chadima, 39. Tichý – 4. Lukšija, 10. a 12. Kalina, 13 T. Galia. Rozhodčí: Jurča, Slanina. ŽK: O. Nový, L. Němec – Kalina, M. Němec. Diváků: 70.
Kloboučky: Buriánek (Maryšler) – O. Nový, L. Němec, Tichý, Handlíř, Koval, Chadima, Koudelka.