Herně sice byla převaha hostujícího favorita víc než znatelná, ale na ukazateli skóre svítil ještě na začátku poslední minuty jen dvougólový rozdíl – 3:5. Definitivně si hosté oddechli až poté, co kapitán Ondřej Nový proměnil penaltu po možná trochu zbytečném faulu domácího brankáře Martina Černého.

Je to trochu paradox, protože právě Černý se nejvíc zasloužil o to, že Nasan byl tak dlouho ve hře. „Jednoznačně to byl nejlepší hráč na hřišti. Myslím si, že skóre neodpovídá průběhu zápasu, protože jsme měli tolik šancí, že kdyby to skončilo 5:20, tak by se nikdo nemohl divit. Většinu z nich zlikvidoval právě jejich gólman,“ chválil soupeřova strážce branky trenér Klobouček Ladislav Štrublík.

Úvod zápasu ovšem pozdějším komplikacím nenasvědčoval. Hosté začali sebevědomě, hýřili pohybem a po pěkných kombinacích takřka pravidelně navyšovali skóre. V polovině prvního poločasu za stavu 0:4 se ale brankostroj zasekl.

„Přiznávám, že po tom začátku, jsem opravdu nečekal, že budeme muset naplno makat až do koncovky. Po dvou předchozích zápasech, kdy jsme nehráli nic moc, tak tady jsme začali výborně. Zastavil nás první inkasovaný gól, po něm hned přišel další a v závěru poločasu mohli domácí přidat i třetí, kontaktní. To by bylo nepříjemné. My jsme pak sice i ve druhém poločase jasně ovládali hru, ale zase jsme zahazovali šance, takže se nám nepodařilo získat nějaký větší rozhodující náskok,“ dodal Štrublík.

Hráče Klobouček, jakoby trochu svazovala vidina možnosti zajistit si už v tomto utkání postup do druhé ligy. Potřebná porážka Arsenalu Brno ve Vyškově se však nekonala. Kanonýři přestříleli domácí Brikety Pelety 9:7 a mezi oběma už posledními kandidáty na druhou ligu zůstal osmibodový rozdíl. Kloboučky musely postupové oslavy odložit.

„Už je to opravdu na dosah a nevadí mě, že jsme si postup nezajistili už tady. Věřím, že to dotáhneme do úspěšného konce. Máme to ve svých rukou a na hráčích je vidět, že si věří a budeme chtít postup potvrdit už v příštím utkání. Tím si hráči budou moci odškrtnout splnění úkolu, pro nás funkcionáře tím vlastně hlavní sezona vypukne. Klíčovou otázkou naší účasti ve druhé lize stále zůstává finanční zabezpečení. Hledáme nové sponzory a partnery, něco rozjednaného už je a snad uspějeme i v této oblasti,“ upozornil manažer klubu Václav Konečný.

Jeho tým už tři poslední soutěžní kola dohraje v domácí vyškovské hale při základní škole Purkyňova, s tím že mezi utkáními s Tangem Hodonín B a Kalábkem Brno bude na pořadu prestižní derby s Brikety Pelety Vyškov, tedy nástupcem někdejšího úspěšného FC Pivovar Vyškov. Matematika je pro Štrublíkovi svěřence jasná. Stačí jim získat tři body. Arsenal, aby udržel naději, už nesmí žádný ztratit. V příštím kole se doma utká s Kalábkem Brno, pak zavítá do Blanska a soutěž zakončí doma s Agrotec Hustopeče.

Nasan Brno – FC Kloboučky 3:6

Poločas: 2:4. Branky: 14. Knoflíček, 19. Bartůněk, 29. Čejka – 3., 8. a 25. M. Nový, 6. a 11. Němec, 40. O. Nový (pen.). Rozhodčí: Kincl, Soukupová. Diváků: 20.

Kloboučky: Maryšler – O. Nový, Koval, M. Nový, Handlíř, Selinger, Němec, Koudelka.

Čelo tabulky:

1. Kloboučky 17 14 0 3 124:73 42
2. Arsenal Brno 17 11 1 5 97:72 34