„I do našeho klubu se ekonomické problémy pivovaru promítly a dnes už na naši činnost nepřispívá vůbec. Abychom mohli hrát divizi, museli jsme prostředky zajistit jinde. Název jsme ale vzhledem k tradici zachovat chtěli, i když pokud by přišel nějaký hlavní partner, změnu nevylučujeme,“ popsal současný vztah FC Pivovar k pivovaru hrající trenér Jaroslav Kolečkář.

I z těchto důvodů mužstvo zahájí soutěž bez jakékoliv přípravy. Přišli dva noví hráči, bratři František a Martin Jakešové, větší počet ale klub opustil. „Kádr jsme zúžili na deset lidí. Myslíme si, že by proto měl být stabilnější. Zůstali jen ti, co mají skutečný zájem za klub hrát. Věřím, že týmu dají víc, když vědí, že to i na nich stojí. Problémy ale máme na postupu brankáře. Měl by přijít Laďa Kollár, ale teď opravdu nevím, kdo bude v pátek večer chytat,“ řekl Kolečkář.

Tým by měl stavět na osvědčených jménech jako Jiří Ignačák, Jan Pospíšil, Michal Kollár či Josef Čtvrtníček. Připraven hrát je i Jaroslav Kolečkář, ale stále ho trápí zraněné koleno. „Do Třeště si věci beru a zkusím to, ale jak se to bude vyvíjet dál, to opravdu netuším,“ řekl hrající kouč. V závěru loňské sezony vypomáhal Pivovaru i Jan Pánek, který válí první ligu za brněnský Helas. Letos je situace obdobná, Pánek dává přednost nejvyšší soutěži, ale „bratrskou“ výpomoc prý opět nevylučuje.

V minulém ročníku Pivovar udělal rozhodující body pro urdžení soutěže až v závěru. Letos, vzhledem ke všem letním okolnostem, si zatím žádné cíle nestaví. „Prvním úkolem mužstva je sehrát se a dalším pak hrát dobře. Důležitý určitě bude start. V Třešti nás čeká silný soupeř. Je to klasická futsalová bašta s vlastní mládežnickou akademií,“ naznačil Kolečkář dnešní i dlouhodobé cíle. Zápas začne ve 20.30 hodin.