Tým z brněnské městské části zatím prochází soutěží velmi suverénně. Na kontě má jedinou porážku a tabulku divize vede s náskokem šesti bodů před dalším brněnským klubem Kalábek Lino. Vyškovští a třetí Helas Brno B zaostávají o sedm bodů. Pivovar zřejmě na postupové mety nemyslí, nicméně přibrzdit rozjeté Líšňáky by nebylo od věci. „Musíme se o to pokusit. Už třeba proto, jak s námi zametli v prvním utkání. Těsně před koncem jsme vedli o dvě branky a oni nám v power-play nastříleli tři góly,“ vrátil se k podzimnímu střetnutí, které Pivovar nakonec prohrál 6:8, hrající kouč Jaroslav Kolečkář.

Ten vede tým spolu s Liborem Šmardou a sestavu by měli vybírat prakticky ze stejného kádru, který v minulém kole porazil Havlíčkův Brod. Navíc je určitá šance, že se k týmu opět připojí střelec Josef Čtvrtníček, který plánuje definitivně přestoupit do velkého fotbalu. „Rozhodne se asi až těsně před zápasem, ale určitá naděje, že bude k dispozici, tu je,“ naznačil Kolečkář.

Křenovická sportovní hala by měla vidět souboj dvou odlišných futsalových „filozofií“. „Líšeň má hodně běhavý a bojovný tým. Sází především na výbornou kondici, většinou přijedou s velkým počtem hráčů a jedou naplno do poslední vteřiny,“ popsal Kolečkář hru soupeře. Ten naopak Pivovar vidí jako velmi útočně laděný soubor. „Myslím, že Vyškov velmi dobře známe. Jeho předností je výborná ofenzíva, naopak v obraně mívá okénka. Myslím, že i v tomto zápase padne hodně branek, takže diváci se určitě mají na co těšit,“ pozval do ochozů šéf líšeňského futsalového klubu David Linger.

Podle jeho informací by jejich tým měl být kompletní a Linger sympaticky netajil líšeňské postupové cíle. „Ale na začátku soutěže jsme si nemysleli, že budeme hrát až o první místo. Chtěli jsme se jen pohybovat hodně vysoko. Na postup jsme začali myslet, až když jsme na podzim porazili béčko Helasu,“ sdělil Linger. Líšeňští by se tak do druhé ligy po roce vrátili.

Zápas se sice hraje na Vyškovsku, ale domácím týmem je v Křenovicích Líšeň. „Oni tady pravidelně hrávají, jsou na halu zvyklí. My jsme tu jako domácí tým bývali asi před pěti šesti roky, ještě v krajském přeboru, ale to už je dlouho. Výhoda je určitě na jejich straně,“ dodal hrající kouč.

Chtějí všechno

V sobotu bude také pokračovat krajský přebor. Do něj zasáhnou dva ze čtyř okresních zástupců. FC Kloboučky a Amor Vyškov se v hale Tatranu Brno-Bohunice utkají s FC United Ivančice a Kalábkem Lino Brno B. Stejně jako v případě Pivovaru i jejich cesta za bodovými zisky nebude jednoduchá, role favoritů připadá domácím, Ivančice i Kalábek jsou v tabulce nad nimi.

Potřebnější z vyškovské dvojice jsou v pořadí až dvanácté Kloboučky. „Podle postavení v tabulce byl měl být silnější Kalábek, ale máme zprávy, že Ivančice se hodně posílily. U Kalábka jako B mužstva bude také důležité, kdo je doplní z áčka. My ale na to moc hledět nemůžeme. Body nutně potřebujeme a chceme odvézt všech šest,“ odvážně naznačil plány kapitán mužstva Jaromír Grim, který ale tuší, že to bude těžké. Podle jeho sdělení budou předpoklady k úspěchu asi splněny, Kloboučky by měly být kompletní.

Sobota 5. února:
Divize E
SK Líšeň – Pivovar Vyškov.
17.30 hod., hala v Křenovicích.
Krajský přebor
United Ivančice – FC Kloboučky (14.00), Kalábek Lino Brno B – FC Kloboučky (15.00), United Ivančice – Amor Vyškov (16.00), Kalábek Lino Brno B – Amor Vyškov (17.00).
Hala v Brně-Bohunicích.