Futsalový Dynamo Cup dnes napíše v Bučovicích své sedmé pokračování. Jeho aktéry bude tucet mužstev, z nich téměř polovina je pasována do role možných vítězů. „Ale stát se může cokoli, vzpomeňte na minulý týden, kdy vyškovský Orel cup vyhrál naprosto nečekaně Mouřínov. Povede se jeden, dva zápasy a vše je jinak," řekl šéf turnaje i vedoucí pořádajícího klubu Ladislav Dufek.

Jeho parta věří v dosažení všeobecně uznávané mety. Poslední dva ročníky se totiž staly jejich kořistí a vyhrát potřetí by znamenalo o to větší triumf. „To by bylo samozřejmě moc hezké, kdyby se nám to povedlo. Jenže cítím, že letos to bude hodně těžké," konstatoval. V případě vítězství by jim jinak putovní pohár patřil trvale. „Nevím, asi bychom si ho nenechali. Taky proč bychom brali pohár sami sobě," smál se.

A kdo z konkurentů ohledně nejvyšších pozic se na hřištích bučovického gymnázia tedy objeví? Jen tak turisticky výlet určitě nepojmou Dubňany či Kloboučky, zahanbit se určitě nebude chtít nechat ani vyškovský Amor. Na finálovou účast mohou určitě myslet také další bučovické týmy, tedy Sokoli a Orli.

Hrát se budou od půl deváté ráno dvě základní skupiny, z nichž čtyři nejlepší se podívají do play-off s předpokládaným začátkem v patnáct hodin. S finálovým výkopem se počítá kolem páté odpolední. Změnit plány může jen jediný společný nepřítel, možný déšť. „Modlíme se za dobré počasí. Máme jedno umělé travnaté hřiště, to je v pořádku. Ale druhé je s gumovým povrchem, jak tam zaprší, klouže to neuvěřitelně. Předpověď říká, že bude krásně, tak snad nás nepotká nějaká bouřka," vyslovil přání Dufek.

Dynamo Cup

Sobota, areál gymnázia Bučovice

Týmy: Dynamo, Orli, Sokol (všichni Bučovice), Amor Vyškov, Dubňany, Kloboučky, Marefy, Mouřínov, Méďa team, United, Citrus (výběr Vyškova), Kloboučky B.

Program: 8.30 základní skupiny, 15.00 play-off, 17.00 finále.

Hrací čas: 2×15 minut.