Měl to být velký futsalový galavečer. Nejprve se měly představit hvězdy, které fotbalovou slávu Vyškovska šířily nejvíce, bývalí fotbalisté prvoligových Drnovic, a pak mělo udělat tečku za podzimní sezonou finále futsalové divize. Zápas nejlepších mužstev. Všechno je jinak.

V hale ZS Purkyňova se měl podle rozlosování utkat druhý s prvním týmem divize. Pivovar chtěl trochu zmenšit náskok lídra, rezervního týmu prvoligového Tanga Brno. Jenže jeho hráči vyměnili kopačky za „kukátko“. Místo boje na palubovce zvolili teoretické školení v podobě sledování zápasů brněnské skupiny kvalifikace o postup na mistrovstí světa.

Tango někdy jindy

Pivovar měl podle losu a tradice hrát s Tangem B už v pátek. Řídící orgán soutěže ovšem zápas odložil a nad těmi důvody ještě teď trenér Vyškovanů Libor Šmarda kroutí hlavou. „Argumentem, proč Tangu vyhovět, pro svaz bylo, že se hráči chtějí dívat na kvalifikační utkání českého národního mužstva v Brně. Nepamatuju se, že někdy nějaký takový důvod byl uznán. Beru nemoci, anebo nějaké nepředvídatelné okolnosti, ale tohle,“ ulevil si Šmarda.

Vyškov tím přišel o parádní futsalový galavečer. Mistrovské utkání měl totiž Pivovar skloubený se setkáním fotbalových legend Drnovic, které tu odehrály svůj miniturnaj. „Je to škoda. Já jsem s Tangem jednal, ale oni naše důvody sehrát zápas v nalosovaném termínu vůbec nebrali. Takže se nějak dohodli se svazem. Já si myslím, že přijet mohli. Tango má určitě dostatečný počet hráčů na to, aby do Vyškova postavilo velmi silné mužstvo. Je nařízeno sehrát zápas do konce února, ale pro mě bude velký problém najít v nahuštěném programu v hale Základní školy Purkyňova nějaký rozumný termín,“ posteskl si trenér Pivovaru.

Problémy s odehráním posledního utkání v Pohořelicích s Pískovnou Černovice měl i Lazor-Domus. Mělo se hrát dnes večer, ale v době naší redakční uzávěrky jednaly kluby o posunutí na neděli večer. Pískovna má údajně hodně nemocných hráčů. „My máme problémy s brankáři, ale odehrát zápas chceme. V neděli by měl být k dispozici alespoň Slovák,“ ujistil trenér Lazoru–Domus Josef Lička starší.

Lazor-Domus chce v utkání vyspravit špatnou vizitku posledních kol, kdy prohrál doma z od Arkysu Brno v Bohunicích vyfasoval dvoucifernou nadílku.

Hrají o pohodu

„Oni nám ukázali, jak se hraje futsal. Shodili nás z hrušky dolů. Divizi jsme rozehráli dobře a možná jsme si mysleli, že to půjde samo. Ale kluci se v tomto zápase přesvědčili o tom, že bez bojovnosti i pohybu se divize hrát nedá. Věřím, že zavčas. Jakous takous naději jsme snad měli za stavu 2:0, když jsme šli ve třech na jednoho obránce, ale šanci jsme neproměnili. Pak jsme rychle dostali další góly a mužstvo se absolutně sesypalo,“ vrátil se k výprasku 2:13 Lička.

V Pohořelicích tedy zítra má Lazor-Domus poslední letošní šanci dojem napravit. Podle trenéra by mužstvo mělo být kompletní, s tím, jak naznačil, že bude mít jen jednoho brankáře.

Poslední letošní kolo má na programu také krajský přebor. Ze zástupců Vyškovska budou hrát jen Sokol Bučovice a vedoucí tým tabulky Amor Vyškov. Oba zápasy jsou na pořadu dnes v hale ZŠ Purkyňova. Amor Vyškov se od 15.00 hodin střetne s týmem Bosonohy Brno a od 17.15 se na stejné palubovce bude hrát zápas Sokol Bučovice – United Ivančice.