Důsledná defenzíva se Amoru vyplatila a fotbalové skóre 1:2 znamenalo pro hosty plný bodový zisk. „Skutečně jsme vše podřídili zisku tří bodů. Opravdu se nehrál žádný krásný futsal. Na hráčích byla vidět důležitost zápasu a ta nám svazovala nohy. Nicméně jsme nedovolili soupeři jít do vedení a to rozhodlo. V důležitých momentech nás podržel brankář Kotulán. My teď musíme jít krůček po krůčku a vrátit se k tomu, co nás zdobilo v úvodu sezóny," vysvětlil změnu taktiky prezident Amoru Antonín Petlach.

V nové maloměřické hale chyběl hostům Jaromír Grim, místo něhož dostal šanci mladík Lukáš Obruča. A byl to právě on, který jako první z Vyškovanů ohrozil branku domácích. Uvolnil se po levé straně a střelou na zadní tyč jen o kousek minul domácí branku. Ještě před tím ovšem musel čisté konto hájit brankář Amoru Jan Kotulán. Ve třetí minutě vyrazil Trojáčkovu tvrdou střelu, která se k němu prodrala přes klubko bránících hráčů. Následný roh pak vyrazil skvělým reflexem.

I v dalších minutách byla větší aktivita na sálovkách domácích futsalistů a Kotulán musel předvést několik dalších výborných zákroků. Hosté se připomněli jen střelou Ondřeje Krále, který napálil míč na branku, kde ho tečoval Chubirka, ale domácí brankář Fiala se nenechal zaskočit. „Paradoxně nás vyburcovala až žlutá karta, kterou viděl Milan Ševčík.

Vlastní rohový kop jsme sehráli tak špatně, že se na naši branku řítil osamocený hráč, kterého Ševčík přidržel a vyfasoval žlutou kartu. Tento moment nás vyprovokoval k větší aktivitě," upozornil Petlach.

Hostům se vyplatila. Nejprve ještě domácí zachránili vykopnutím míče z brankové čáry po střele Ševčíka, ale v sedmnácté minutě se už skóre měnilo. Král vybojoval zdánlivě ztracený míč, který putoval do autu. Hlavou ho vrátil do brankoviště, kde ho do sítě tečoval Ševčík. Bohužel vedení Amoru vydrželo jen patnáct vteřin. Před Kotulánem nikým nekrytý Bukáček pohodlně vyrovnal.

Do druhé části Amor zúžil sestavu na šest hráčů. Na lavičce zůstali Obruča a Chubirka. Efekt se dostavil velice rychle. Hosté převzali režii hry a najednou měli i šance. Tlak korunovali ve 29. minutě. Skoumal vypíchl míč na polovině hřiště před Lukeštíka, který udělal kličku obránci a levou nohou zavěsil. Po třiceti vteřinách se sice mohl opakovat scénář z první půle, ale Kotulán druhé vyrovnání odmítl.

Pak se po několika šancích na obou stranách hosté vrátili k důsledné defenzivě a vítězství si zkušeně uhlídali. Do šance Egrettu nepustili ani při její více než minutové závěrečné power-play. „I takový zápas se občas vyskytne. Musíte hrát to, co je potřeba. Byl hodně nervózní. Já jsem rád, že jsme to přežili s plným bodovým ziskem. Teď se zase musíme rychle přeorientovat na náš styl," stručně shrnul trenér Amoru Radek Toman.