Na klidném sedmém místě tabulky měl tým Brikety-pe-lety Štěpán (BPŠ) o šest bodů víc než Lazor-Domus. Možná proto si do zápasu přinesl vlažnější přístup. Zejména v koncovce. Zatímco Lazor, který naopak těžce nesl dvě předchozí porážky, v nichž vždy odpadl ve druhém poločase, střílel góly, hráči BŠP trefovali jen boční síť branky střežené Františkem Slovákem. „Pro mě je to jasné. Lazor je lepší a vyhraje. Ta jejich první čtyřka skoro nejde uhlídat. Oni je prostě uběhají," komentoval poločasové skóre 1:5 a dění na hřišti nestranný divák a fotbalista Tatranu Rousínov Jindřich Beneš.

První čtyřka Lazoru-Do-mus vstoupila do utkání ve složení Filip Novotný, Dominik Urbančok, Josef Lička a Václav Novotný. Beneš měl pravdu, že ona byla tím rozdílovým faktorem celého utkání. Jenže rousínovská opora nezná slabinu Lazoru, tedy už zmíněný druhý poločas. V něm se čtyřgólové vedení hostů rychle zúžilo na dva góly a jen díky velkému štěstí a výbornému Slovákovi nebylo pro Lazor ještě hůř. Šance domácích byly obrovské a zejména dorážky Šoupala a Gregora prázdné branky bylo „uměním" neproměnit. „Rozhodl první poločas, kdy si vytvořili dostatečný náskok. Pak už bylo těžké to dohánět. Ale ani za stavu 1:5 ještě nebylo nic ztraceno a úvod druhého poločasu to potvrdil. Měli jsme spoustu šancí na kontaktní gól. Jenže jsme je nevyužili a soupeř nás za to potrestal a vyhrál zaslouženě," konstatoval po zápase manažer BPŠ Libor Šmarda.

Tím, kdo trestal, byl ve 34. minutě Filip Novotný, který individuálně obešel Pospíšila a přes Štěpánovo rameno zvýšil na 6:3 pro hosty. Ti si pak vedení pohlídali a soupeři ani nedovolili přistoupit na „divokou" hru v power-play. „Ale je to pořád to samé, hrajeme dobře jen v prvním poločase. O přestávce jsem zdůrazňoval, že v tom máme pokračovat, ale najednou to bylo jinak. Během dvou minut dostaneme dva góly. Naštěstí už další šance neproměnili. Pořád mně chybí větší pohyb. Na druhé straně musím uznat, že s příchodem Urbančoka, Václava Novotného a dalších hráčů jde naše hra nahoru," připustil trenér Lazoru-Domus Josef Lička starší.

Nejen on byl překvapený sestavou soupeře. Neúčast Jaroslava Kolečkáře byla vynucena zraněním, ale celkově se tým výrazně omladil. Přesto zkušený kanonýr odmítl názor, že příčinou porážky byla právě jeho absence. „Prohráli jsme, protože jsme prospali první poločas. Teď hrají mladší kluci, kteří se to prostě musí naučit tak, jak jsme se to učili my všichni starší. Ty chybějící zkušenosti dnes byly vidět. A z tohoto úhlu pohledu je i tato porážka poučná. Oni mají tu jednu čtyřku opravdu silnou a lepší kádr. Bratři Ličkové, Dominik Urbančok, oba Novotní, teď jsou prostě lepší," ocenil soupeře Kolečkář.

Výkon hráčů Lazoru-Do-mus v prvním poločase naznačuje, že tým má velké rezervy a může jít tabulkou nahoru. „Zkraje hráli kluci, kteří na tuto soutěž prostě nemají. Teď je potřeba, aby si všechno, jak se říká, co nejdřív sedlo. Doufám, že to nebude trvat dlouho," přeje si Lička nejstarší. „Je opravdu dost těžké se rychle přeorientovat z velkého fotbalu na futsal. Najednou jste ve velmi malém prostoru, pořád na sobě někoho máte. Ale snad můžu být se svým výkonem spokojený, tedy až na to, že mně tam nepadaly góly. Ale přijďte na nás příště, věřím, že už nějaký ten gól dám," usmíval se po utkání jeden z jeho nejlepších aktérů Dominik Urbančok.

Brikety-pelety Štěpán Vyškov – Lazor-Domus Vyškov 3:7

Poločas: 1:5. Branky: Píšek 2, Jašíček – Josef Lička 3, Filip Novotný 2, Přibilík, Martin Lička

Rozhodčí: Vévodová, Šenkýř Petr

DFA: Lasovský

ŽK: Píšek, Pánek, Štěpán (vš. BPŠ).

BPŠ: Štěpán – Gregor, Jašíček, Píšek, Šoupal, Pánek, Vondřich, Rozehnal, Pospíšil, Rogožan, Němec. Lazor-Domus: Slovák – Legner, V. Novotný, Urbančok, Baričák, Přibilík, M. Lička, F. Novotný, Gottvald, J. Lička.

Jak padaly góly:

6.22 0:1 – Martin Přibilík. První ránu na branku stačila obrana BPŠ srazit, ale jen k vlevo volnému Přibilíkovi, který se levačkou trefil do bližší šibenice.

9.42 0:2 – Josef Lička. Nepohlídaná standardka. Zezadu nabíhající a nekrytý Lička zblízka pohodlně dorazil přihrávku Filipa Novotného přímo z rohového kopu.

9.53 1:2 – Stanislav Píšek. Z pravé strany se nártem po zemi trefil přesně ke vzdálenější tyči.

14.11 1:3 – Josef Lička. Ze skrumáže v podstatě podstrčil míč pod padajícím brankářem Pavlem Štěpánem.

16.04 1:4 – Josef Lička. Dlouhým pasem zezadu hledal před brankou Filipa Novotného, který ale jen naznačil teč, a míč přímo zapadl za Štěpánova záda.

19.08 1:5 – Filip Novotný. Doslova se probral přes bránící hráče středem hřiště a zblízka po zemi nedal soupeřovu brankáři šanci.

21.21 2:5 – Radovan Jašíček. Přesně využil přesnou přihrávku Jana Pánka do volného prostoru před brankou.

22.20 3:5 – Stanislav Píšek. Z boku chtěl spíš nahodit balon před branku, jenže nešťastná teč Davida Gottvalda jej poslala do vlastní sítě.

33.46 3:6 – Filip Novotný. Individuálně přešel přes Pospíšila a přes Štěpánovo rameno mířil neomylně do sítě.

38.00 3:7 – Martin Lička. Jašíček si neporadil s míčem po dlouhém Slovákově výhozu a Martin Lička nabídnutou šanci využil, když si dlouhou kličkou položil brankáře.