Hodonínský klub navazuje na zatím slavnější brněnské Tango a v jeho dresech pokračuje řada hráčů s prvoligovými zkušenostmi i kvalitou. Ve druholigovém utkání proti Amoru Lazor od začátku hosté roztančili opravdu divoké tango a po prvním poločase bylo o bodech prakticky rozhodnuto.

Viditelným respektem ovšem domácí soupeři jeho roli favorita výrazně usnadnili. První gól dal už vteřinu po uplynutí první minuty Milan Svoboda. „Tato branka hodně ovlivnila další průběh. Po ní jsme se uklidnili a mohli jsme čekat na to, co domácí vymyslí. Do šancí jsme je moc nepouštěli a sami jsme přidávali další góly,“ zdůraznil důležitost úvodní trefy trenér hostů Miroslav Bartyzal.

Amor Lazor Vyškov – FC Tango 2:6
Poločas: 0:6. Branky: 29. Ševčík, 30. Lukeštík – 2. Svoboda, 11., 17. a 20. Cenek, 14. Janulík, 18. Chadzidis. Rozhodčí: Klečanský, Filipský. ŽK: Janák, Palla (oba Am.). Diváků 100.
Amor: Vitásek – Galia, Palla, Lukeštík, Ševčík, Bílek, Moravec, Tichý, Smejkal, Štolba, Novák, Jindra, Janák. Trenér: Josef Flachs.
Tango: Kunický – Svoboda, Chadzidis, Novotný, Janulík, Cenek, Buršík, Levčík, Pospiš, Doubravský. Trenér: Miroslav Bartyzal.

Kanonáda Tanga ale začala až ve druhé polovině první části. Pro domácí je škoda, že v šesté minutě jejich bývalému kouči Tomáši Galiovi při voleji po přihrávce Pavla Tichého sklouzl míč. Branka před ním byla odkrytá. Vyrovnání mělo šanci zbavit vyškovské hráče psychického závaží na nohou.

Hosté si své šance připravovali zdánlivě zdlouhavě, ale o to víc precizněji. Pak se jednoduchými kombinacemi i po soubojích jeden na jednoho poměrně velmi snadno dostávali před domácí branku a ve druhé části prvního poločasu se jim akce dařilo i úspěšně zakončovat.

Nejzaměstnanějším mužem prvních dvaceti minut byl určitě domácí brankář Roma Vitásek. Některé jeho zákroky byly nejen efektivní, ale i efektní. Rozhodně zabránil vyššímu vedení hostů. „Hosté hráli výborně, vytvářeli si šance a hlavně je dokázali proměňovat. Bohužel tři góly padli po našich chybách a s takovým soupeřem je to těžké dotahovat. Rozhodl už první poločas,“ konstatoval po utkání.

Stejně to viděl i nový trenér Amoru Lazor.„Tango má zkušený ligový tým a potrestalo každou naši chybu gólem. První poločas jsme jim ale sami věnovali a s takovým soupeřem se pak těžko dostává zpět do zápasu. V přestávce jsem klukům zdůrazňoval, ať se nebojí hrát. Ale chce to dávat góly. Druhou půli jsme vyhráli. Vím, že je to málo, ale alespoň potěší,“ řekl po utkání Josef Flachs.

Druhý poločas se pak skutečně hrál podle jeho instrukcí. Amor měl častěji míč na sálovkách a vypracoval si hodně šancí. Bohužel proměnil jen dvě. Nastřelil několik tyčí, něco pochytal gólman a něco střelci zahodili. Tango mělo šance až v závěru, kdy mu asi začínalo docházet, že by mohlo mít problémy. „Ve druhé půlce to někteří naši hráči trošičku vypustili. Obranná činnost už nebyla taková, jaká by měla být. Dovolili jsme soupeři dvakrát skórovat a potom to už bylo trochu nervóznější. Vyškov má kvalitní tým, hráči jsou rychlí a techničtí, umějí přecházet do rychlých brejků. Prakticky do konce jsme se museli obávat, aby nepřišel nějaký obrat,“ připustil Bartyzal.

V PONDĚLÍ SE ZLÍNEM

Vyškovské futsalisty čeká v pondělí dohrávka odloženého utkání se Zlínem. I s vědomím této zátěže Flachs proti Tangu „točil“ v poli tři čtveřice. Věří, že se jeho svěřenci dokáží s porážky od Hodonína otřepat. „Nemáme se za co stydět. Ani první poločas s Tangem nebyl tak špatný, jak napovídá skóre. Se Zlínem to herně určitě bude jiný zápas. Pokud budeme hrát tak, jako proti Tangu, tak by to neměl být problém, ale musíme proměňovat šance,“ zdůraznil Flachs.

„Možná je dobře, že se Zlínem hrajeme už v pondělí a máme tak možnost prorážku s Tangem rychle napravit,“ potvrdil trenérovu víru gólman Vitásek.

Po utkání 16. kola zůstali oba soupeři na stejných příčkách tabulky. Tango je druhé o bod za VŠB Ostrava, Amor Lazor je šestý.

Pondělní utkání s VŠSK Zlín se v hale v Purkyňově ulici bude hrát od 20.00 hodin.