„Strašně to mrzí. Dnes poprvé, co jsem u mužstva, kluci hráli to, co jsem po nich chtěl. A navíc makali jako tým. Zasloužili jsme si bodovat,“ posteskl si po zápase nový trenér hostů Josef Flachs.

„Musím vyškovský mančaft pochválit. Přijeli asi v nejslabším složení, jaké mohou poskládat, teda papírově. Dělali nám velké problémy. My v plné sestavě jsme nebyli v prvním poločase schopní jim konkurovat v nasazení a pohybu. Náš vítězný gól čtyři vteřiny před koncem byl pověstnou třešničkou na dortu. Ale Vyškov si zasloužil minimálně bod, a možná i tři. Ale za sebe musím kluky pochválit za druhý poločas, kdy jsme dřeli a byli jsme za to odměněni, i když možná trochu nezaslouženě,“ sportovně přiznal trenér Brňanů Martin Brůna.

ATRAPS-HOMBRES BRNO – AMOR LAZOR VYŠKOV 5:4
Poločas: 0:3. Branky: 22. a 24. Lidmila, 34. a 40. Prokeš, 34. Matyska – 1. Ševčík, 7. a 33. Janák, 12. Bílek. Rozhodčí: Vodrážka, Čep. Diváků: 50.
Atraps: Večeřa – Matyska, Urbánek, Hanuš, Ryšavý, Šidla, Kovář, Brůna, Bulušek, Chráscina, Jílek, Lidmila, Prokeš. Trenér: Martin Brůna.
Amor: Vitásek – Bílek, Ševčík, Moravec, Jindra, Tichý, Smejkal, Novák, Janák. Trenér: Josef Flachs.
Další výsledky: VŠB Ostrava – Žabinští Vlci Brno 8:5 (2:3), Tango Hodonín – Baník Ostrava 6:3 (4:2), Jakubčovice – Uherské Hradiště 4:15 (4:8), VŠSK Zlín – Havlíčkův Brod 10:5 (3:4).

Poslední kolo: Amor Lazor Vyškov – Žabinští Vlci Brno, pátek 9. 3. (20.00), SH Purkyňova.

Pro Flachse to byl hodně výjimečný zápas. Stále je členem Atraps-Hombres, kde vede juniory. Dva mladíky, Dominika Smejkala a Jakuba Moravce, si vzal na vyškovskou trenérskou štaci. O to víc chtěl uspět a pochopili ho i hráči.

ZVLÁDNUTÁ TAKTIKA

V prvním poločase postavili před svoje obranné území pevnou hráz, z níž vyráželi do rychlých brejků a pohybem dokázali i narušovat brněnskou rozehrávku. Navíc první dva vyškovské výpady znamenaly dvougólové vedení, přičemž první branku dal mazáckou zadovkou Milan Ševčík už v osmadvacáté vteřině. Pár vteřin před koncem poločasu pak mohl účet první části uzavřít na 0:4 Martin Hanuš, ale sám před brankářem pálil mimo. „My jsme sice pořád drželi balón, ale prakticky žádné šance jsme neměli,“ konstatoval Brůna.

Ten v závěru prvního poločasu už nevydržel jen sedět na lavičce a převlékl se do dresu. Na palubovce to bylo na domácí kombinaci okamžitě poznat, ale hlavně v přestávce vymyslel pro Vyškov smrtící taktiku. Hru bez brankáře s hráčem v poli navíc. Ve druhé půli pak Brňané dali v power-play čtyři ze svých pěti branek. „Viděl jsem, že Vyškov špatně brání power-play, bylo znát, že mladí hráči s tím nemají zkušenosti. Proto jsem na power-play posílal ty nejzkušenější kluky. Prošli i první ligou. A pak jsme hráli na výhru až do poslední vteřiny,“ vysvětlil Brůna výsledkový obrat zápasu.

Domácím hodně pomohly dva rychlé góly po nástupu do druhého poločasu a jejich nápor nezastavila ani Janákova trefa na 2:4. Brňané si za snahu vyhrát zaslouží pochvalu. Power-play hráli i poté, co skóre srovnali na 4:4 a v „přesilovce“ pak skutečně rozhodli. Lukáš Matyska, Jakub Lidmila, Tomáš Prokeš, Ondřej Šidla a hrající trenér Brůna, to je pětice, která otočila zápas a udržela Artraps-Hombres ve hře o postup. „S bráněním power-play jsme v minulosti neměli problémy, bohužel trénuje se málo a je to znát. Moc dobře mně není. Měli jsme minimálně remizovat, ale ani s bodem bych nebyl spokojený. Vzhledem k vývoji utkání se mělo vyhrát,“ vystihl obecné vyškovské pozápasové pocity kapitán mužstva Milan Ševčík.

„Brůna je kamarád, ale hlavně výborný trenér. Power-play mají nacvičenou a my jsme její bránění vůbec nezvládli. To bylo rozhodující, ale nechci to klukům vyčítat. K zápasu přistoupili stoprocentně a jako tým. Jednotlivce proto vyzvedávat nebudu, ale líbilo se mně, jak si s mladíky rozuměli starší hráči, jako Pavel Tichý a Milan Ševčík,“ dodal k hodnocení trenér Flachs.

O nadcházejícím víkendu odehraje druhá liga poslední kolo tohoto ročníku. Amor Lazor za ním udělá tečku už v pátek večer, kdy ve své hale v Purkyňově ulici přivítá Žabinské Vlky z Brna.