Hovoří proto i fakt, že oba soupeři by měli nastoupit prakticky v kompletních sestavách. „Náš širší kádr se teď ustálil na zhruba deseti rovnocenných hráčích, z nichž se vždy pro zápas sejde osmička, tedy dvě čtveřice. Takže to považujeme za kompletní sestavu. Očekávám samozřejmě těžký zápas a pozor si musíme dát především na Laďu Štrublíka," sdělil kapitán Vyškovanů Jaroslav Kolečkář. „Problémy s hráči jsme měli jen v prvním kole, které jsme odehráli s torzem mužstva a podle toho vypadal výkon a výsledek. V Havlíčkově Brodě jsme prohráli 2:8. Od té doby se to výrazně zlepšilo, ale samozřejmě nám citelně chybí Jaromír Grim, který odešel do Amoru. Proto netrpělivě čekáme na konec fotbalových soutěží, kdy by se k nám měl připojit Michal Jeřábek z MFK Vyškov," komentoval současný hráčský stav manažer Klobouček Václav Konečný.

Jeho tým zaznamenal o něco lepší start do nového ročníku. Po špatném úvodu v Havlíčkově Brodě pak vyhrál dvě ze tří utkání a s šesti body panuje spokojenost. „Přepokládali jsme, že po čtyřech kolech budeme mít tak čtyři pět bodů, takže jsme v podstatě nad plánem. Na zápas s pivovarem se kluci vždycky těší, motivovat je nemusíme. Myslím si, že to bude vyrovnané utkání, a zřejmě už tolik gólů nepadne, protože oba týmy asi už budou taktičtější. Vloni jsme jeden zápas prohráli hodně nešťastně a taky zbytečně. Za stavu 8:8 nám dal Kolečkář gól z desetimetrového kopu, který byl nařízený za náš šestý faul," připomněl Konečný.

Štěpánův tým ze čtyř letošních podzimních utkání vyhrál jen jedno a trenéru Liboru Šmardovi je naprosto jasné proč. „Ve všech utkáních jsme měli víc šancí než soupeři, ale náš problém od samého začátku letošního ročníku je jejich proměňování. Být alespoň o něco efektivnější, tak si troufnu říct, že bychom soupeře jasně přehrávali," zdůraznil trenér Libor Šmarda.

Jeho názor podporuje i kapitán týmu. „Neřekl bych, že jsme hráli vyloženě špatně, tedy až na Kuřim, ale nepadá nám to tam. Navíc jsme byli třikrát venku a vesměs u silných soupeřů. Snad se chytíme na Kloboučkách, což bych si samozřejmě přál i pro sebe. Zatím jsem v zahradě spaloval listí a v zápasech šance. S listím jsem hotový, takže snad i to spalování příležitostí už skončí," s humorem sobě vlastním si „nasypal popel na hlavu" kanonýr vyškovského týmu Kolečkář.

Třetí zástupce okresu v divizi vyškovský Lazor-Domus nastoupí v sobotu večer v Havlíčkově Brodě. Domácí tým s mistrovskou minulostí i hosté zatím podávají střídavé výkony. „Čeká nás velmi těžké utkání, takže doufám, že pojedeme v co nejlepší sestavě. V minulém zápase doma s Technikou Brno nám zahrála jen jedna čtverka a to je na tuto soutěž málo," upozornil trenér Lazoru-Domus Josef Lička starší.

Divize E

Brikety-pelety Štěpán Vyškov – FC Kloboučky

Pátek 30. října, 20.00 hodin, ZŠ Purkyňova.

Tabulka:

6. Kloboučky 4 2 0 2 20:25 6

8. BPŠ Vyškov 4 1 0 3 19:19 3

Zápasy v minulé sezoně:

Pivovar – Kloboučky 9:8 (5:4), branky: Kolečkář 3, Pánek 2, Mikloška, Pospíšil, M. Jakeš, Suchánek – M. Vintr 3, Koval 2, Handlíř 2, T. Selinger.

Kloboučky – Pivovar Vyškov 5:11 (3:6), D. Svoboda 2, Štrublík, Maruška, Chadima – Suchánek 3, Šoupal 3, Kolečkář 2, Pánek 2, Gregor.

Pramen Havlíčkův Brod - Lazor-Domus Vyškov

Sobota 31. října, 20.30 hodin, SH Havl. Brod.

Tabulka:

9. Havl. Brod 4 1 0 3 21:27 3

10. Lazor-D. 4 1 0 3 21: 32 3

Zápasy v minulé sezoně:

Havlíčkův Brod – Lazor-Domus 10:2 (5:1), Kavka 8, Klusák, Fiala – J. Lička ml., Legner.

Lazor-Domus – Havlíčkův Brod 7:6 (5:4), J. Lička Josef 3, Gottvald 2, Urbančok 2 – Klusák 5, Kavka.