Léto začalo a čas prázdnin je i časem různých turnajů. Oficiální futsalové soutěže už sice dávno skončily, avšak vyznavači malé kopané nepověsili kopačky na hřebík. Týmy z Vyškovska se o prázdninách účastní soutěží, které pořádají jednotlivé kluby. Na hracích plochách bučovického gymnázia se tak po soutěžním klání, které zorganizoval Sokol odehrál další turnaj, který si tentokrát vzal pod patronát fotbalový celek Klobouček.

Do nedělního futsalového zápolení se přihlásilo celkem sedm týmů z okresu. Kromě kloboučského áčka a béčka se zúčastnily další dva bučovické týmy v podobě Orlů a Sokola, dále dorazil celek Maref a Vícemilic a vyškovských Orlů. Adeptů na vítězství bylo hned několik, zejména v řadách domácích týmů. „Favoritem nedělního turnaje bylo áčko Klobouček, kluci hrají krajskou soutěž, vítězství se od nich očekávalo,“ sdělil tip na vítěze organizátor turnaje a vedoucí Klobouček Václav Konečný.

Futsalové zápasy se odehrávaly na dvou hřištích, z nichž jedno má gumový povrch a druhý je s umělou trávou. Hrací čas byl dvakrát dvanáct minut a sedm týmů začalo hrát v základní skupině systémem každý s každým a čtyři nejlepší si to pak rozdali o první tři místa. Zajímavé byly hlavně zápasy mezi domácími týmy, jejichž hráči se vzájemně znají a nikdo z nich nechce prohrát. Překvapivý zápas sehrálo béčko Klobouček se „svým“ áčkem, kdy prvně jmenovaní zvítězili 5:3. „Soupeř byl sice lepší, ale góly jsme dávali my, podařilo se nám proměnit všechny šance co jsme měli, i když áčko mělo herní převahu,“ uvedl jeden z hráčů Klobouček Petr Macháň.

O první místa si to nakonec rozdaly Klouboučky s vyškovskými Orly a Sokol s bučovickými Orly. Domácí porazili Vyškovany 5:3 a radovali se tak z prvenství. Zklamání bylo na straně Sokola, který pomýšlel na první místa, avšak v domácím souboji s Orly podlehl a musel se tak spokojit se čtvrtým místem. „Myslím, že pěkná podívaná byla na utkání Klobouček s vyškovskými Orly, kteří hráli dobře. Byl to pěkný zápas, Vyškov měl hráče z kraje i z divize,“ zhodnotil jeden ze zápasů Konečný.