Výběr jmenovaného oddílu do osmnácti let věku vstoupil do pro něj naprosto neprozkoumaného území. To má název první liga, tedy nejvyšší česká soutěž této kategorie. Amor se tak začíná výrazněji prosazovat na poli mladých talentů a příslibů do budoucna.

Prvoligový program na úvod k Vyškovským příliš přívětivý nebyl. Cestovali totiž hned do Brna, kde změřili schopnosti s obhájcem loňského vítězství Helasem a nikterak slabším Agromeli.

Ale už první zápas Amoru přinesl klubu velkou radost, ačkoli tomu prakticky nic nenasvědčovalo. Sebevědomější Brňané se mohli spolehnout hlavně na kvalitní obranu a díky jednomu přesnému zásahu z první půle v závěru drželi těsný náskok. „Ohromná tréma klukům svazovala nohy,“ naznačil trenér Antonín Petlach. Po konci utkání se však mohl radovat, neboť jeho svěřenci vývoj šťastně zvrátili na svoji stranu. Ve hře bez brankáře zakončil rychlou pohlednou kombinaci přesně k tyči Martin Petlach. Po rozehrávce pak přišel pro domácí šok, když se ještě k míči dostal Martin Bébar a střelou pod břevno rozhodl o vítězství 2:1. „Zůstali jsme za svými možnostmi, ale velkou bojovností a vůlí jsme nakonec dovedli zápas do vítězného konce,“ zářil Petlach.

Loňský vítěz z Helasu měl být a byl už pro Amor tvrdším oříškem. Přesto Vyškov dokázal držet s favoritem krok a co víc, z dobré obrany vyrážel k rychlým brejkům, z nichž jeden zakončil Tomáš Derka. Hosté pak přežili tlak Brna před přestávkou a v druhé půli měli dlouho hru pod kontrolou. Zvýšit náskok ale nedokázali a doplatili na to. Slabší chvilku si vybral Jan Derka, když poslal do brejku hned dva soupeře a tohle vyrovnání odstartovalo domácí gólovou kanonádu. Během závěrečných deseti minut inkasoval Amor ještě další čtyři branky a prohrál 1:5.