V divizi i v krajském přeboru jsou na pořadu regionální derby. To páteční, velké, je vyškovské Pivovar – Lazor-Domus, o krajské body se bude zajímat Bučovicko v souboji Sokola Bučovice s FC Kloboučky. V obou půjde o hodně a obě hostí sportovní hala základní školy Purkyňova ve Vyškově.

Vyškovské týmy byly zvyklé hrát v divizi důstojnější roli, než zatím mají letos. Proto bude bodový zisk pro vítěze vítanou injekcí. Podle zápisu hostující Lazor-Domus má motivaci i ve vidině prvního vítězství s městským rivalem po postupu do divize.

Ze čtyř utkání zatím tři prohrál a jen v posledním letos na jaře uhrál remízu. „Pokud kluci zahrají tak jako proti Helasu, tak nemám o výsledek obavy. Helas nastoupil v dost silném složení a nám se jej podařilo přehrát. Z Pivovaru máme respekt, ale také věříme ve své schopnosti. Určitě mu nedáme nic zadarmo," slibuje trenér Lazoru Josef Lička starší.

Divize - 11. koloPivovar Vyškov – Lazor-Domus Vyškov
Pátek 6. 12., 20.00 hodin, hala ZŠ Purkyňova
Bilance: 4 3-1-0, skóre 30:20 (9:5, 9:4, 6:5, 6:6).

Pivovarští si v divizi stojí lépe, ale pro zápas tentokrát výrazně platí, že derby nemá favorita. „My teď hrajeme opravdu špatně a já ani moc nevěřím, že by nás vítězství mohlo nakopnout k lepším výkonům. Ale jsme vedeni jako domácí, takže uděláme všechno proto, aby všechny body zůstaly doma. V každém případě vyhraje ten, kdo bude momentálně lepší nebo bude mít víc štěstí," poznamenal trenér Pivovaru Libor Šmarda.

Jeho tým by měl nastoupit kompletní, tedy i s hráči kalibru Čtvrtníček, Pánek, Kolečkář či Grim. Hostům bude chybět kanonýr Jiří Růžička, který se podrobí plánované operaci ramene. „Absence Růžičky je pro nás samozřejmě citelné oslabení, ale musíme se s tím vyrovnat. Věřím, že diváci uvidí zajímavý zápas, a také souboj v duchu fair play z obou dvou stran," dodal Lička st.

Kromě sestav plných zvučných jmen se diváci mohou těšit i na tradičně bohatou tombolu a zlevněné vyškovské pivo.

Vyškovská hala je pro oba aktéry „malého" derby neutrální pole, ale akcie jsou v tomto případě výrazně na jedné straně. Kloubouček. Ty mají sice odloženu fůru zápasů, ale ze šesti odehraných pět vyhrály a jen v posledním remizovaly se Slovanem Brno 3:3.

Bilance odpovídá záměrům klubu, které směřují k postupu do divize. „Ano, netajíme to. Cílem je postup do divize. Ale to je ještě hodně daleko, zatím je to jen dobrý začátek. Navíc jsme tou remízou určitě ztratili dva body. Vedli jsme 2:0 a 3:2, ale v poslední minutě jsme dostali zbytečný gól z přímého kopu," sdělil prezident FC Kloboučky Václav Konečný.

KRAJSKÝ PŘEBORSokol Bučovice – FC Kloboučky
Sobota 7. 12., 18.00 hodin, Vyškov-ZŠ Purkyňova

V každém případě klub o postupu nejen sní, ale dělá i patřičné kroky. Před sezonou se výrazně posílil. Přišli hráči, jejichž jména mají zvuk ve velkém fotbale. Selinger z Rosic, kanonýr Dušan Svoboda z Dražovic, letošní divizní objev Jeřábek z Vyškova, mouřínovští odchovanci dvojčata Marek a Ondřej Vintrovi, kteří se fotbal učili ve Zbrojovce Brno.

Hrajícím trenérem je tahoun bučovického vedoucího týmu I. A třídy Ladislav Štrublík. „Posílení je podmínka. Ale já mohu potvrdit, že se mužstvo i poctivě připravuje. Trénujeme několikrát v týdnu, anebo hráváme přípravná utkání. Bučovice jsou silné, navíc v derby se může stát cokoliv, protože hráči se navzájem velice dobře znají, ale ani s remízou bychom asi spokojení nebyli," nesáhl prezident klubu k alibismu.

Konečným zastíněné rozložení sil v podstatě potvrzují i sami bučovičtí sokoli. „Favorit je jasný. Jejich výsledky nejsou náhodné, mají velice silné mužstvo, navíc pravidelně trénují a hlavně hrají futsal. My jsme jen taková parta, která se schází jen na zápasy a hlavně v nich pak hrajeme fotbal," konstatoval kapitán týmu Ladislav Dufek, ovšem s dodatkem, že odevzdaní v derby sokoli rozhodně nebudou.