Dvousloví, ve kterém jsou za sebou dvě písmena „el", označuje přátelský futsalový turnaj. Rok co rok, už po deváté, se v předprázdninovém čase utkává na hřištích bučovického gymnázia velmi dobrá konkurence týmů z okresních nebo krajských bitev halové odrůdy fotbalu. „Pořádáme ho vždy, když skončí sezona a než začne dovolená. Mančafty sbíráme tady z okolí, většinou jich nabereme deset, tentokrát to bude ještě o dva víc," pověděl šéf turnaje i futsalu v Bučovicích Ladislav Dufek.

Na studentské půdě se ukáží mimo jiné hráči vyškovského Amoru, obhájci loňského prvenství Letonice, nebudou chybět brněnští hosté a další. „Jsou to staří známí, nesnažíme se pozvané nějak střídat, oslovujeme pořád ta stejná družstva. Letos máme navíc kluky z Kroměříže, původem florbalisty Počenic. Mají to už trochu z ruky, ale projevili zájem a jsem rád, že dorazí," svěřil se pořadatel.

Favoritů je tak poměrně dost. „Letonice budou mít jasný cíl vyhrát. Amor bude taky kousat, hraje výkonnostně nejlépe z nás, záleží hodně na tom, v jaké sestavě dojede a jak to u nás kluci pojmou. Většinou ale mají poskládaný dobrý tým," prohlásil Dufek. Další velký aspirant na celkový triumf bude Dream Team. Finalista z posledního ročníku Metall cupu bývá složený z futsalistů Klobouček a bučovických hráčů velkého fotbalu, oporami jsou Pavel Tichý, Ladislav Štrublík a další.

A co domácí? Pokud to vypadá, že v sobotu o prvenství až tak moc nejde, tak zdání klame. Ani Bučovičtí nechtějí hrát druhé housle a budou mít hned dvojnásobnou šanci dostat se mezi nejlepší. „Budeme rozděleni na dva týmy a nechceme se mezi ostatními ztratit. Hodně důležité je přejít čtvrtfinále, abychom hráli až do konce. Užít si to při maximálním počtu zápasů, hlavně o to jde," uvedl šéf turnaje i bučovického futsalu.

Pohodový turnaj

První výkop bude v sobotu v půl deváté dopoledne, po odehrání zápasů každý s každým ve dvou šestičlenných základních skupinách přijde na řadu vyřazovací play off. Finále se plánuje v podvečer kolem půl šesté. „Přijďte, Metall cup je takové vítání letního oddechu a je i sportovně na co se dívat. Přeje nám vždycky i počasí, nepamatuji se, že by někdy pršelo, a letošek nebude výjimkou, má být až pětatřicet stupňů," nalákal fanoušky i zvědavce Dufek.

Metall cup

Kde? Hřiště Gymnázia Bučovice

Kdy? Sobota 30. června, začátek 8.30

Systém? Dvanáct týmů, dvě základní skupiny, čtyři postupují do čtvrtfinále, play off

Skupina A: Dynamo Bučovice, Orli Bučovice, Beast team, Letonice, Amor Vyškov, Chundel team.

Skupina B: Hůrka, Dream team, JČ Marefy, Kozel Počenice, Plašouni Mouřínov, Jantaři Nevojice.

Obhájci vítězství? Letonice