Severomoravané jsou aktuálně na druhém místě tabulky, a to hlavně zásluhou úspěšné série posledních tří zápasů. Po porážce 4:9 ve Vysokém Mýtě se Jeseník výrazně zvedl. Doma uhrál remízu 7:7 s lídrem tabulky Tangem Hodonín, následovala vítězství v Ostravě nad Baníkem 7:4 a doma 5:2 na Helasem Brno B.

II. liga - východ:
SK Amor Kloboučky Vyškov
– AC Gamaspol Jeseník
9. kolo, sobota 16. prosince, 19.00 hodin, sportovní hala ZŠ Purkyňova, Vyškov.
Tabulka:
2. Jeseník   7  5  1  1  38:31  16
7. Amor KV 7  2  0  5  21:31   6

„Protože se jedná o poslední zápas roku, tak bychom se velice rádi rozloučili vítězstvím. Po katastrofálním výsledku s Helasem (1:9, pozn. red.) máme co napravovat. Jeseník prožívá dobrou sezonu a zatím je s Tangem na špici tabulky. Myslím, že jsou s Hodonínem opravdu nejsilnějším týmem v soutěži a my budeme muset předvést vynikající výkon, abychom mohli bodovat,“ upozornil trenér Amoru Ladislav Štrublík.

Poslední dva zápasy Jeseníku střelecky odtáhl David Marcinov s pěti góly, ale nejlepším střelcem týmu je s devíti zásahy Patrik Plhák a druhým Jan Vavrač, který dal osm gólů.

„Mají zkušený mančaft, který je sehraný a má i řadu individualit. Především bych vyzvedl kapitána Plháka a dva výborné hráče v soubojích jeden na jednoho Jirku Mráze a druholigového fotbalistu Opavy Honzu Kadlece. Takže opravdu výborný tým, který nemá moc slabin. My nastoupíme v kvalitní sestavě a určitě nebudeme hrát nějakého zanďoura. Chceme předvést výkon, který bude diváky bavit a oni budou naším dalším hráčem a poženou nás za výhrou,“ upozornil Štrublík na další jména a víru ve vlastní tým.

Pro poslední utkání roku vedení klubu opět připravilo »třešničku« pro fanoušky s charitativním efektem. Zápas se odehraje v rámci akce Vánoce s Amorem a výtěžek z tomboly, v níž bude sto cen, podpoří mladou patronku klubu Adélku.

„Věřím, že to bude skvělý zápas s dobrým výsledkem pro nás a všichni už se moc těšíme. Doufám, že padne letošní divácký rekord,“ zve fanoušky kouč vyškovských futsalistů.

V případě vítězství se Amor dotáhne na šestý Baník Ostrava, který má devět bodů. S Jeseníkem pak Amor po Novém roce rozehraje druhou polovinu soutěže. Zápas desátého kola se v Jeseníku bude hrát v pátek 5. ledna.