Po okresním přeboru odstartovaly o víkendu i všechny vyšší futsalové soutěže. Loňský nováček druhé ligy Amor Vyškov byl v souboji s letošním, Bílovicemi, jasným favoritem a svoji roli splnil. Domácí Egretta přijala druholigovou pozvánku dokonce coby až šestý tým tabulky minulého ročníku krajského přeboru. Divizi tedy přeskočila a do druhé ligy vstoupila s velkým očekáváním. „Do zápasu s Amorem jdeme s úplně novým týmem, který se teprve bude sehrávat, a proto bude úspěchem jakýkoliv bod. Celý tým se těší na historicky první start ve druhé lize," sdělil trenér Tomáš Zezulka.

Třemi góly Bílovicím potvrdil Milan Ševčík z Amoru Vyškov renomé nejlepšího střelce loňské II. ligy. V 1. kole nového ročníku vyhrál Amor 8:2.Premiéra Bílovickým zhořkla už do poločasu, který vyškovští hosté vyhráli hladce 5:0. Domácí tým do žádné vážnější šance nepustili, naopak Egrettu od vyššího přídělu zachránil výborný brankář Kubica, český reprezentant do 21 let. Pod dojmem vysokého vedení Amor sice trochu vypustil začátek druhé půle, ale po obdržené brance si už vítězství zkušeně pohlídal. „Důležité bylo, že jsme nováčka, který do druhé ligy vstoupil z krajského přeboru, nepodcenili. Utkání jsme, i přes personální problémy, zvládli. Poděkovat musím Karlu Šrámkovi, který se až v pátek dověděl, že musí do branky, a byl pohotově připraven. Vyhráli jsme zaslouženě a doufám, že se nám začne vyprazdňovat marodka," komentoval úvodní zápas sezony prezident Amoru Antonín Petlach.

V divizi se vyškovským zástupcům moc nedařilo. Jediný bod vybojoval Pivovar, ale ani jeho hráči nemohou být spokojeni, protože mohli z Brna odvézt i všechny tři. Do závěrečné pětiminutovky vstoupili hosté s vedením 6:4, které ale nedokázali udržet a domácí při hře bez brankáře skóre vyrovnali. „Brněnský tým se představil jako velice dobře technicky vybavený a jeho hráči tyto přednosti dokázali využívat. My jsme se prezentovali kolektivní hrou s rychlými brejky, po nichž jsme si vytvářeli šance. Kdyby je hráči trestuhodně nezahazovali, výsledek by jasně vyzněl pro nás," uvedl trenér Pivovaru Libor Šmarda.

V utkání Lazoru-Domus s béčkem prvoligového Helasu Brno se jasně promítl naprosto rozdílný způsob přípravy. Z A týmu posílený hostující celek měl jasně navrch a mohl si dovolit i zkoušet různé herní signály. „Přehráli nás ve všech směrech. Prostě oni jsou někde jinde než my," mohl jen konstatovat trenér Vyškovanů Josef Lička starší.

Stejně jako Bílovice v lize dostal i divizní nováček z Klobouček v prvním poločase od brněnské Toky pět gólů, aniž by sám alespoň jednou kontroval. V dalším průběhu se sice zvedl, snížil na 3:5, ale v power play jen inkasoval. „Chyběli nám čtyři hráči ze základu, Selinger, Svoboda, Koval a Jeřábek. Ale i bez nich jsme mohli uhrát lepší výsledek, i když Toka má výborné mužstvo. Ale možná je i dobře, když takový políček dostanete na samotném začátku soutěže," nedělal manažer klubu Václav Konečný z porážky tragédii.

II. LIGA

Egretta Bílovice – Amor Vyškov 2:8 (0:5), branky: Ševčík 3, Tichý, Chubirka, Král, Gremmel, Galia. Amor: Šrámek – Gremmel, Ševčík, Král, Tichý, Galia, Chubirka, Palla.

DIVIZE

Lino Kalábek Brno – Pivovar Vyškov 6:6 (3:4), M. Jakeš 2, Vondřich, Gregor, Kolečkář, J. Pospíšil. Pivovar: Kotulán – Gregor, Mikloška, J. Pospíšil, Kolečkář, Vondřich, Pánek, M. Jakeš, Bébar.

Lazor-Domus Vyškov – Helas Brno B 4:10 (0:4), J. Lička ml. 2, M. Lička, Surala. Lazor: Uhlíř – J. Lička ml., M. Lička, Šoupal, Gajda, Surala, Legner, Grepl.

Toka Brno – FC Kloboučky 9:3 (5:0), Chadima 2, M. Vintr. Kloboučky: Maryšler (21. Buriánek) – Němec, Maruška, Handlíř, Chadima, Štrublík, M. Nový.