Je jasné, že původní tým se pro druhou nejvyšší soutěž musel hodně změnit a že mužstvo se sehrává takříkajíc za pochodu. Obměna se týkala zhruba poloviny kádru a v úvodním utkání dostali Hodonínští výprask 8:2 ve Zlíně s dalším nováčkem Univerzitou Tomáše Bati. Pak sice přišlo premiérové vítězství nad silným Třincem (3:2), ale následovala šňůra čtyř porážek a pád na poslední místo tabulky.

Takže kýžená injekce, impuls pro úspěšné účinkování v ligové soutěži, přišel až v minulém kole, kdy Dukla doma rozdrtila Bílovice nad Svitavou 9:2. „Je to důležitá výhra. Moc si jí vážíme. Už před tím to nebylo úplně špatné, zapracovat ale musíme na psychice. Po obdržených brankách jsme pokaždé vybouchli," řekl po zápase Martin Brezina, slovenská opora mužstva, která v minulosti působila i v Ratíškovicích nebo v Kyjově.

Vítězství to ale bylo hodně kuriózní. Ještě ve dvacáté páté minutě světelná tabule ukazovala nerozhodný stav 2:2. V závěrečné pětiminutovce přišla doslova gólová smršť. „Klukům by mělo narůst sebevědomí, snad už to bude jenom lepší. Dokázali jsme si, že ve druhé lize můžeme vystupovat velice důstojně. Teď hlavně musíme přivézt nějaké body z venku," zdůraznil hodonínský trenér Antonín Jánoš.

Je nasnadě, že na mysli měl už nadcházející zápas ve Vyškově. „Víme, že nás čeká těžké utkání. Amor, který má zkušený tým, je určitě favoritem. Nám se sice venku výsledkově nedaří, přesto nám poslední domácí zápas s Bílovicemi nad Svitavou dal naději, že to bude jenom lepší. Konečně jsme dokázali proměnit vyložené šance a zvítězit vyšším rozdílem. Pokud budeme vzadu pozorní a dokážeme zužitkovat tutovky, můžeme uspět i ve Vyškově. Stejně jako v předcházejících zápasech v Ostravě a ve Vítkovicích budou rozhodovat chyby a efektivita. Důležitý bude i první gól, který by nás mohl nakopnout," naznačil svůj plán pro sobotní zápas.

V hale ZŠ Purkyňova by Hodonínští měli narazit na kompletní domácí tým. Navíc silně motivovaný odčinit porážku ve Vítkovicích, jejíž příčiny viděl prezident Amoru Antonín Petlach ve špatném přístupu hráčů. „To jsme si vyříkali a nastavili pravidla, jak by to mělo vypadat. Ale nebylo to jen o přístupu, určitě i o herních chybách, kterých se prostě musíme vyvarovat. Ve Vítkovicích jsme asi mohli uhrát lepší výsledek," zdůraznil trenér Vyškovanů Radek Toman.

Nový kouč Amoru tím jasně naznačil, že se jeho hráči musí soustředit hlavně na vlastní výkon. O soupeři totiž moc informací nemají. „Vím, že do ligy byli dosazení a že nehráli ani divizi. Mužstvo vůbec neznám, lovím nějaké informace na videu, ale to nemusí nic znamenat. Navíc skončily fotbalové soutěže, takže může být, že přijedou zase s nějakými novými hráči," poznamenal Toman.

Stejně jako v předchozích zápasech chystá vedení Amoru zajímavou tombolu a polovinu z vybraného vstupného pošle na konto nadace Modrý hroch, která podporuje děti po vážných úrazech.

Tradiční doprovodný program tentokrát bude určen dětem. Zazávodí si v člunkovém běhu na 4 krát 10 metrů, tedy běhu po předem dané nepravidelné trase, dále ve střelbě pokutových kopů a ve slalomu s míčem na čas. „Motto jsme nevymýšleli, je jasné: Kdo si hraje, nezlobí. Takže budeme rádi, když rodiče vezmou na zápas své ratolesti. Pobaví se a ještě mohou vyhrát nějakou cenu," ujišťuje prezident Amoru.

II. liga – 8. kolo:

Amor Vyškov – Dukla Hodonín

Sobota 21. listopadu, 20.00 hodin, sportovní hala ZŠ Purkyňova.