„Nevěděli jsme co, od zápasu máme čekat. Já jsem nikdy soupeře neviděl a neznal ani jednoho hráče. Navíc, protože se pohár hraje ještě před sezonou, tak nemáme vyřešené přestupy některých hráčů. K tomu se přidala nějaká zranění a jiné absence a z předpokládaného čtrnáctičlenného kádru do pole nám zůstalo sedm hráčů. Proto proto jsem musel povolat dva z B-týmu, Chubirku a Koudelku, a děkuju jim, že nám pomohli,“ naznačil situaci před utkáním trenér Vladimír Štrublík.

Boca Chotěboř
- Amor Kloboučky Vyškov 4:7

Poločas: 1:2. Branky: 19. a 35. Klimeš, 22. P. Novotný, 31, Moravec - 4. a 35. Florián, 19. a 30. O. Nový, 37. L. Němec, 38. Buriánek, 39. Rozehnal. Rozhodčí: Rygl, Soukupová. ŽK: Klimeš, Tůma - Rozehnal.
Amor: Vrba / Buriánek - Koudelka, Florián, Mikeš, O. Nový, Horváth, Tichý, Chubirka, Rozehnal. L. Němec.

Tomu chyběli Handlíř, Ševčík, Palla, Vintr, Čapka, Nasadil a Obruča. Podobné ztráty ale hlásili i domácí. Lépe se s absencemi vyrovnali hosté. V úvodu byli aktivnější a většinu zápasu častěji drželi míč a měli také víc gólových šancí. Ale zápas to pro ně nebyl vůbec jednoduchý. Domácí bojovali a využívali jednoduchý přechod do útoku a několikrát obranu Amoru pořádně pozlobili.

„My jsme nedokázali zvýšit rychlost pohybu natolik abychom se dostávali za obranu soupeře, a proto se hrálo většinou u půlky hřiště, kde domácí dobře bránili. Posunutím Tomáše Floriana na pivota se hra druhé lajny zlepšila a dostali jsme se do vedeni 2:0. Paradoxně v době naší nejlepší hry jsme obdrželi z ničeho nic gól minutu před půlkou, a to domácí nakoplo,“ popsal první poločas Štrublík.

Po přestávce Boca rychle vyrovnala a byla lepším týmem. Hostům vrátil elán a vedení gól kapitána Ondřeje Nového. Jenže pak dvakrát doslova namazali domácím do šancí a ti průběžný stav otočili.

Ilustrační foto.
Podzimní finále okresního přeboru futsalistů jednoznačně ovládlo céčko Amoru

„Vzal jsem si oddechový čas a stáhl hru na šest lidi a vyplatilo se to. Hned z rozehrávky jsme vyrovnali a poté nám Lukáš Němec vrátil vedení krásnou střelou bodlem. A pak jsme při výborně zvládnuté obranné power-play přidali ještě dvě branky,“ dodal k průběhu druhé půle kouč Amoru.

Amor tak postoupil mezi nejlepších osm týmů letošní pohárové soutěže. To se mu povedlo poprvé v historii. Před pěti roky v osmifinále podlehl doma prvoligovému Hradci Králové 1:8.

„Já jsem utkání utkání nebral jen jako pohárové, ale i jako další možnost si vyzkoušet nový systém při držení míče i při napadání soupeře. Pressing se nám moc nedařil a musíme na něm ještě hodně zapracovat. Cekově ale musím klukům za bojovnost i za to, že je průběžný nepříznivý stav nepoložil, poděkovat. Teď se těšíme, na koho narazíme mezi osmi nejlepšími nejlepšími týmy. Já osobně bych si přál někoho z trojice Chrudim, Plzeň nebo Teplice,“ sdělil Štrublík.