„Nesmíme ztrácet doma, musíme na ně vlítnout od první minuty," vyhlásil hrající trenér Tomáš Galia.

Hosté neměli podle předpokladů patřit k tomu úplně nejlepšímu, co může východní skupina nabídnout, ale vstup do sezony se jim povedl náramně. Zatím figurují na druhé příčce poměrně vyrovnané tabulky. „U nich je otázkou to, v jaké sestavě přijedou. Mají v kádru dva tři opravdu klíčové hráče a ti často dirigují celou jejich hru. Umí být hodně nebezpeční, já osobně je ještě taky řadím do okruhu favoritů celé soutěže," podotkl prezident vyškovského klubu Antonín Petlach.

II. LIGA – VÝCHOD 4. kolo:
SK Amor Vyškov – 1. FC ŠumperkSobota 2. listopadu
Hala Purkyňova, 20.00 hodin

Jeho Amor je s vyrovnanou bilancí jedné výhry, remízy i porážky zatím jako ligový nováček hodně spokojen. Mezi deseti celky to stačí na průběžnou pátou pozici. „Počítali jsme s tím, že to nebude vůbec jednoduché. Nicméně už naše příprava naznačovala, že bychom i ve velké konkurenci mohli hrát důstojnou roli a zatím se to naštěstí potvrzuje. Máme svoji kvalitu, jen si víc věřit a nepodléhat síle protivníka," popsal možný recept na úspěch Galia.

Problémem jsou zatím první poločasy. V nich se přeci jenom se spoluhráči těžko oklepává z přílišného respektu k elitní ligové společnosti. „Je to tam pořád cítit, přeci jen rozdíl mezi divizí a druhou ligou je viditelný, ale zlepšuje se to. Myslím, že každým zápasem," řekl.

A výkony Vyškovských jeho slova potvrzují. V posledním kole už z toho byla i výhra 6:3 v Pardubicích. „De facto ano, začali jsme slibně, máme na co navazovat a druhý poločas, ten už stál za to. Nic to nemění na tom, že body je potřeba získat hlavně v domácí hale, venku to bude vždy hodně těžké," zdůraznil kouč.

Pomalu se tak mění i původní čistě záchranářský cíl Amoru. „Mluvit o nějaké horní polovině tabulky nebo tak, to by bylo hodně odvážné. Ale teď to vidíme tak, že je třeba si záchranu zajistit co nejdříve, ne se s někým tahat do posledního kola. Pokud se nic zvláštního nestane, standardně sestupuje jen jeden celek, takže bychom to mohli zvládnout snad i bez velkých nervů," uvedl Petlach.

Vyšli vstříc kolegům

Důvodem přesunutí utkání z tradičního pátku na sobotu je termínová kolize se zápasy vyškovských kolegů z jihomoravské divize. „Už když jsme na druhou ligu kývli, bylo mi jasné, že páteční večery budou trochu problematické. Jak Lazor-Domus, tak Pivovar se jich pochopitelně nechtěly vzdát, nemělo smysl jim do toho nějak vstupovat, tedy až na první a poslední kolo, které je svazem přesně určeno. Věřím, že se to neodrazí na návštěvnosti, před čtrnácti dny byla úžasná a budeme strašně rádi, když se něco podobného bude opakovat," objasnil.